Діяльність Комітету

08 квітня 2019, 13:50

Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти: «Без державної політики щодо розвитку людського капіталу в Україні, ми матимемо великі проблеми!»

Під час засідання погоджувальної ради, яке відбулося 8 квітня 2019 року, Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти зосередив увагу своїх колег на одному із найважливіших питань сьогодення – питанню людського капіталу.

Олександр Співаковський зауважив, що відповідальність за майбутнє залишатиметься завжди! Адже, як писав Гюго: «Майбутнє в руках шкільного вчителя». А хто буде вчити наших дітей фундаментальним наукам, якщо у минулому році на вчителя фізики вступило 112 абітурієнтів, хімії - 208, математики - 353?!

Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти додав, що молоді вчителі, що вже працюють, замість чотирьох прожиткових мінімумів, закладених в Законі «Про освіту», отримують фактично мінімальну заробітну плату. Через недолугу, на його погляд, політику колишнього керівництва Міністерства фінансів України, кількість студентів, що отримують стипендію у вищих навчальних закладах, зменшилася з 75% до 40%. І одразу ж виникає питання, а що буде з нашою наукою, якщо замість 1,7% ВВП (визначеного Законом «Про наукову і науково-технічну діяльність») на її фінансування виділяється 0,28% ВВП?!

Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти запросив всіх колег 10 квітня взяти участь у парламентських слуханнях «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти та науки», де будуть вирішуватися питання підвищення заробітної плати вчителів, збільшення кількості студентів, що отримують академічну стипендію у вишах, безвідсоткове кредитування для молоді, реорганізацію закладів освіти.

Олександр Співаковський зазначив, що без державної політики щодо розвитку людського капіталу в Україні, ми матимемо великі проблеми!