Діяльність Комітету

25 лютого 2019, 14:23

Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти: «Прийняття законів з блоку інтелектуальної власності - наші зобов'язання перед європейськими партнерам»

Під час засідання Погоджувальної ради, яке відбулося 25 лютого 2019 року, Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський зосередив увагу колег на чотирьох важливих питаннях, які потребують якнайшвидшого розгляду у сесійній залі.

 

Перш за все, Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти закликав своїх колег підтримати народного депутата Андрія Павелка щодо негайного прийняття законопроекту реєстр. № 9476, метою якого є врегулювання питання встановлення у 2019 році взаємовідносин між державним бюджетом та бюджетами об’єднаних територіальних громад.

 

По-друге, Олександр Співаковський закликав підтримати прийняття Проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів» (реєстр. № 5694 від 23.01.2017 р.), метою якого є забезпечення виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного законодавства України щодо охорони прав на компонування (топографії) інтегральних мікросхем із правом Європейського Союзу.

 

По-третє, Перший заступник Голови Комітету просив включити до розкладу засідань цього пленарного тижня Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень» (реєстр. №  6023 від 03.02.2017 р.), метою якого є забезпечення виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного законодавства України щодо охорони прав на географічні зазначення із правом Європейського Союзу.

 

По-четверте, Олександр Співаковський акцентував увагу народних депутатів на негативних наслідках, які дуже часто слідують за прийняттями окремих законів та закликав підтримати Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного постачання електричної енергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги та коригування цін/тарифів на комунальні послуги» метою якого є забезпечення умов для сталого функціонування теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення, що надають комунальні послуги на початкових етапах функціонування ринку електричної енергії відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії».