Діяльність Комітету

11 березня 2019, 14:08

Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти: «Прийняття проекту Закону «Про фахову передвищу освіту» дасть можливість остаточно вирішити проблемні питання щодо подальшої долі технікумів та коледжів»

Під час засідання погоджувальної ради, яке відбулося 11 березня 2019 року, Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський зосередив увагу колег на двох важливих питаннях, які потребують якнайшвидшого розгляду у сесійній залі.

Перш за все, Олександр Співаковський наголосив, що Комітет з питань науки і освіти цілком і повністю підтримує прийняття проекту Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (реєстр №. 5670-д від 09.06.2017), норми якого в частині, що стосується питань мови освіти, повністю автентичні законопроекту «Про внесення змін до розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про освіту» щодо збільшення перехідного періоду імплементації статті 7 (Мова освіти)» (реєстр. № 9287 від 09.11.2018). Перший заступник Голови Комітету зазначив, що реалізація цієї норми дозволить врахувати рекомендації, викладені у Висновках Венеційської комісії, та слугуватиме створенню умов для застосування оптимальної моделі використання мов в освітньому процесі для кожної національної меншини.

По-друге, Олександр Співаковський просив включити до розкладу засідань цього пленарного тижня Проект Закону «Про фахову передвищу освіту» (реєстр. №8321-д від 01.03.2019 р.) та зазначив, що проект даного Закону було розглянуто на розширеному засіданні Комітету з питань науки і освіти, яке відбулось 27 лютого 2019 р., на якому було прийнято рішення рекомендувати прийняти його за основу та в цілому, як закон. Перший заступник Голови Комітету додав, що прийняття цього законопроекту дасть можливість остаточно вирішити проблемні питання щодо подальшої долі технікумів, коледжів та прирівняних до них училищ, а також дозволить оперативно перейти до розгляду іншого важливого закону – Закону «Про професійно-технічну освіту».