Діяльність Комітету

03 грудня 2018, 16:18

Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти: «Навіщо нам голодні викладачі і студенти? Ми збурюємо ситуацію, і, замість того, щоб створювати комфортні умови для навчання, робимо навпаки»

Під час засідання Погоджувальної ради, яке відбулося 03 грудня 2018 року, Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський зосередив увагу колег на двох важливих питаннях, які потребують якнайшвидшого розгляду у сесійній залі.

По-перше, він зазначив про проблему відсутності можливості забезпечити належне харчування у закладах вищої освіти студентам та викладачам. Комітет з питань науки і освіти щодня отримує велику кількість листів від коледжів та університетів, у яких містяться прохання вирішити це питання, оскільки окремі територіальні підрозділи прокуратури та регіональні відділення Фонду держмайна останнім часом здійснюють заходи до припинення укладених договорів оренди щодо розміщення їдалень. «Постає питання – навіщо нам голодні викладачі і студенти? Ми збурюємо ситуацію, і, замість того, щоб створювати комфортні умови для навчання, робимо навпаки», – зауважив Олександр Співаковський.

Перший заступник Голови Комітету просив включити до розкладу засідань цього пленарного тижня Проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» (щодо використання об'єктів та майна державних і комунальних закладів освіти)» (реєстр. № 8334 від 02.05.2018 р.), метою якого є забезпечення освітнього процесу належними умовами для праці та здобуття освіти, організації і супроводження освітнього процесу та функціонування закладів освіти. Законопроект надає можливість освітнім закладам отримувати додаткові фінансові ресурси та створити необхідні соціально-побутові умови для працівників та студентів шляхом надання в оренду нерухомого майна, яке перебуває на їх балансі. Проект цього закону було розглянуто на засіданні Комітету, де одноголосно було прийняте рішення рекомендувати прийняти його за основу та в цілому, як закон.

По-друге, Олександр Співаковський просив включити до розкладу засідань цього пленарного тижня Проект Закону «Про внесення змін до розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про освіту" щодо збільшення перехідного періоду імплементації статті 7 (Мова освіти)» (реєстр. № 9287 від 09.11.2018 р.) Законопроектом пропонується подовжити перехідний період запровадження дії статті 7 Закону України «Про освіту» для осіб, які належать до національних меншин України, мови яких є офіційними мовами Європейського Союзу, надавши їм можливість до 1 вересня 2023 року (замість 1 вересня 2020 р.) продовжувати здобувати таку освіту відповідно до правил, які існували до набрання чинності цим Законом, з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою. Це дозволить органам виконавчої влади забезпечити належну організацію освітнього процесу відповідно до статті 7 Закону (підготувати і надрукувати нові підручники, затвердити нові типові освітні програми, забезпечити підготовку, перепідготовку чи підвищення кваліфікації вчителів шкіл (класів), де викладаються (вивчаються) мови національних меншин, тощо), а також усунути певні неузгодженості, які сьогодні існують у відносинах між Україною та деякими європейськими партнерами.