Діяльність Комітету

15 січня 2018, 14:47

ОЛЕКСАНДР СПІВАКОВСЬКИЙ: Студенти – це інвестиції в інтелектуальну еліту майбутнього України

Про це на засіданні Погоджувальної ради наголосив Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський.

«Хочеться задати одне просте риторичне питання. От що є спільного / різного у народного депутата і студента? Ну, от спільне, зрозуміло, – це відношення до відвідування пленарних засідань і лекцій. А що різного? А от різне – фінансове забезпечення», – звертає увагу парламентар.

Перший заступник Голови Комітету додає: «Якби на секундочку уявити, що ми встановлюємо, 45 % тільки зарплати, яку ми видаємо нашим народним депутатам України, які працюють у Верховній Раді України. Так хіба це справедливо, коли ми встановлюємо ліміти через скорочення для студентів 40-45 відсотків?».

Враховуючи це, у своєму виступі Олександр Співаковський закликав Верховну Раду України прийняти проект Закону України про внесення змін до статті 62 Закону України «Про вищу освіту» (щодо справедливої системи стипендіального забезпечення), реєстр. № 5612.

«Прийняття цього законопроекту сприятиме гарантуванню законних прав молодих людей при отриманні відповідного рівня освіти. В Україні повинна запрацювати система, що захищає студентів, щоб вони формували інтелектуальну еліту, а не виїжджали закордон, зокрема, в Польщу», – акцентує народний депутат України.

«Я переконаний в тому, що прийняття зазначеного законопроекту створить справедливу систему стипендіального забезпечення студентів вищих навчальних закладів», – підводить підсумок Олександр Співаковський.