Діяльність Комітету

06 листопада 2017, 08:17

Інформація про виступ Першого заступника Голови Комітету з питань науки і освіти Співаковського О.В. під час засідання Погоджувальної ради 06 листопада 2017 року

 На засіданні Погоджувальної ради Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський звернув увагу колег на необхідності термінового вирішення надзвичайно важливого для України питання у зв’язку з розглядом у найближчі дні пленарних засідань проекту Державного бюджету на 2018 рік та пов’язаного з ним законопроекту № 7116 “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України”, нормами яких буде визначений головний фінансовий кошторис нашої держави на наступний рік - «Я хочу сказати, що філософія законопроекту про бюджет і Бюджетний кодекс стосовно освіти і науки – це філософія економії, це не філософія розвитку».

Олександр Співаковський наголосив на тому, що вкрай необхідно розглянути законопроект № 6506, який вирішує долю технікумів і коледжів - «Якщо ми їх знищуємо,  давайте скажемо, що наше восьме скликання – це перше скликання, яке руйнує освітній простір. Ви розумієте, наші діти, толерантні діти, гарні діти, вони голосують дуже просто: вони просто виїжджають з країни».

Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти закликав Голову Верховної Ради України та присутніх народних депутатів: - «Ми маємо зрозуміти наслідки прийняття такого бюджету. В результаті його прийняття вже не буде ні технікумів, ні коледжів, і це абсолютно зрозуміло! А це питання вже відноситься не до компетенції місцевої влади, це – компетенція Держави! Це передфахова вища освіта. Навіщо ми приймали тоді Закон "Про освіту", якщо після прийняття закону, ми фактично руйнуємо головні тези цього закону. Навіщо? Для того, щоб сказати, що ми робимо реформу? Не можна так робити. Такої ж позиції притримується і профільне Міністерство освіти. Давайте з вами зрозуміємо, що ми хочемо отримати: закрити технікуми і коледжі? Тоді будемо навчати наших дітей в Польщі, в Словаччині і так далі. Якщо ми формуємо людський капітал тут, на теренах України, давайте це зрозуміємо».

Олександр Співаковський звернувся до присутніх на Погоджувальній раді Верховної Ради України з проханням, - «Давайте поставимо 6506 для того, щоб не мав ризику законопроект 7000, для того, щоб депутати визначилися, чи залишаємо ми технікуми, коледжі на державному бюджеті, чи ні. За цей рік нехай профільне міністерство визначиться, що будемо розбити, розробить стратегію, представить її, і, будь ласка, тоді ми зрозуміємо, що ми залишаємо на місцевому бюджеті, що ми залишаємо в зоні національної політики».