Діяльність Комітету

25 вересня 2017, 14:59

25 вересня 2017 року у місті Києві на базі Національного педагогічного університету проведено Міжнародний форум з позашкільної освіти в рамках розроблення сучасної концепції позашкільної освіти в умовах децентралізації

Організатори заходу ставили за мету обговорити концептуальні основи позашкільної освіти, діяльність позашкільних навчальних закладів з презентацією сучасних практик позашкілля.

Міжнародний форум з позашкільної освіти проводився у рамках реалізації гранту Президента України «Розроблення сучасної концепції позашкільної освіти в умовах децентралізації» відповідно до Розпорядження Президента України № 114/2017 р., наказу Міністерства освіти і науки України від 26.06.2017 р. № 932 «Про забезпечення проведення наукових досліджень за грантами Президента України докторами наук для здійснення наукових досліджень на 2017 рік».

Від імені Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Перший заступник Голови Комітету Олександр Співаковський надіслав вітання учасникам, гостям та організаторам форуму.

У вітальному слові відзначено: «Важливість Міжнародного форуму з позашкільної освіти підкреслюються тим, що він проводиться у рамках реалізації гранту Президента України і об’єднав понад 400 учасників – українських та іноземних державних і громадських діячів, вчених, практиків. Участь у форумі беруть представники з усіх областей України, а також європейських держав – Литовська Республіка, Республіка Болгарії, Республіка Польща, Чеська Республіка.

Особливістю цього форуму є те, що він проходить 25 вересня, в день, коли 5 років назад, у 2012 році, Вчена рада Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова прийняла надзвичайно важливе рішення – створення кафедри позашкільної освіти і здійснення професійної підготовки майбутніх педагогів для системи позашкільної освіти.

Надзвичайно приємно, що за ці роки кафедра позашкільної освіти як базовий структурний підрозділ Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова якісно провадить освітню, методичну, наукову діяльність за спеціалізацією «позашкільна освіта», є активним учасником законотворчої діяльності, зокрема підготовки проекту Закону України «Про освіту».

Вітання оголосив головний консультант секретаріату Комітету з питань науки і освіти Євген Красняков.