Діяльність Комітету

19 травня 2017, 16:59

ОЛЕКСАНДР СПІВАКОВСЬКИЙ: Цей пленарний тиждень повинен ознаменуватись прийняттям законопроекту, який забезпечить право на здобуття вищої освіти випускниками з Криму

ОЛЕКСАНДР СПІВАКОВСЬКИЙ: цей пленарний тиждень повинен ознаменуватись прийняттям законопроекту, який забезпечить право на здобуття вищої освіти випускниками з Криму.

 

15 травня 2017 року під час засідання Погоджувальної ради Перший заступник Голови Комітету Олександр Співаковський  наголосив на важливості прийняття проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо забезпечення права на здобуття вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України» (реєстр.№ 6116 від 22.02.2017 року).

«У цього законопроекту два основних посили. По-перше – передбачає для кримських випускників у вищих навчальних закладах Півдня України квоти у тисячу місць, на які кримчани вступатимуть без складання ЗНО, а лише за результатами конкурсних випробувань, що посилює «законодавчий меседж» до кримської молоді про те, що на них чекають в Україні і що ми хочемо, аби вони навчались на українській землі. По-друге – прийняття цього законопроекту надасть можливість побудувати інтелектуальний кордон, кордон освіченості», – підкреслив Олександр Співаковський.

Перший заступник Голови Комітету також наголосив на актуальності розгляду поданого Президентом України проекту Закону реєстр.№ 6437 «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг». За словами О. Співаковського, норми цього законопроекту посилюють позитивні зміни вітчизняної освіти щодо розвитку інклюзивної освіти та сприятимуть подальшій цивілізаційності освітньої системи України. 

 Наостанок, Олександр Співаковський підкреслив важливість термінового  розгляду законопроекту за реєстр.№ 5612 «Про внесення змін до статті 62 Закону України щодо справедливої системи стипендіального забезпечення», який покликаний усунути наявні недоліки законодавства щодо забезпечення отримання молодими людьми якісної освіти. «Теперішня ситуація показує, що значна кількість студентів, не маючи можливості отримувати стипендії, змушена замість навчання братись за будь-яку роботу, наслідком чого стає різке зниження рівня їх підготовки», – зазначив Олександр Співаковський.