Діяльність Комітету

20 червня 2017, 14:31

ОЛЕКСАНДР СПІВАКОВСЬКИЙ: Ухвалення законопроекту щодо діяльності вищих навчальних закладів на території Донецької та Луганської областей (реєстр.№ 6548 від 06.06.2017 р) - в центрі уваги на цьому пленарному тижні

Олександр Співаковський: Ухвалення законопроекту щодо діяльності вищих навчальних закладів на території Донецької та Луганської областей (реєстр.№ 6548 від 06.06.2017 р) - в центрі уваги на цьому пленарному тижні.

 

19 червня 2017 року під час засідання Погоджувальної ради Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти звернув увагу народних депутатів на необхідності термінового розгляду законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо діяльності вищих навчальних закладів на території Донецької та Луганської областей (реєстр.№ 6548 від 06.06.2017 р.).

 

«Зауважу, що це не звичайний законопроект про внесення технічних змін до Закону «Про вищу освіту». Це насамперед потужний меседж щодо привернення уваги до вкрай небезпечної тенденції «вимивання» людського капіталу зі Сходу і Півдня України. Адже сьогодні набирає обертів загрозлива ситуація, за якої випускники українських шкіл, особливо із Західної України, обирають для навчання закордонні вищі навчальні заклади, насамперед – польські. В свою чергу, випускники Півдня та Сходу виїжджають навчатись до Центру та Заходу нашої держави» - підкреслив Олександр Співаковський.

Нормами вищевказаного законопроекту передбачено можливість встановлення фіксованих обсягів державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою для всіх спеціальностей та всіх освітніх рівнів не тільки для тимчасово переміщених вищих навчальних закладів, але й для вищих навчальних закладів, розташованих на території Донецької та Луганської областей.

 

Перший заступник Голови Комітету Олександр Співаковський також наголосив на важливості перенесення розгляду внесеного Кабінетом Міністрів України законопроекту реєстр.№ 5023 (щодо пільгового вступу до вищих навчальних закладів дітей, позбавлених батьківського піклування) з п’ятниці на четвер. За словами О. Співаковського, на сьогодні в Україні фактично 60 тисяч дітей, позбавлених батьківського піклування знаходяться в зоні неуваги держави, тому вкрай важливо прирівняти їхні права з правами дітей-сиріт при вступі до вищих навчальних закладів.