Діяльність Комітету

19 травня 2017, 16:54

Інформація про засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти 17 травня 2017 р.

Інформація про засідання

Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти

17 травня 2017 року

 

17 травня 2017 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. Головував Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти Співаковський О.В. На засіданні були присутні народні депутати України – члени Комітету: Кириленко І.Г., Литвин В.М., Кремінь Т.Д., Скрипник О.О., Поплавський М.М., Констанкевич І.М., народний депутат України Луценко І.С. 

У засіданні Комітету взяли участь Перший заступник Міністра освіти і науки України Ковтунець В.В., Уповноважений Президента України з прав дитини Кулеба М.М., заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Титарчук М.І., заступник директора Департаменту інтелектуальної власності Міністра економічного розвитку і торгівлі України Падучак Б.М., працівники секретаріату Комітету з питань науки і освіти, представники наукового та освітянського середовища, громадських організацій та експерти.

 

Під час засідання Комітету з питань науки і освіти було розглянуто такі питання:

 

1.              Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг (реєстр. № 6437 від 12.05.2017, Президент України).

Обговорення зазначеного проекту закону відбулося за участю народного депутата України Ірини Луценко, Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, представників Міністерства освіти і науки України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

За результатами обговорення народні депутати України – члени Комітету з питань науки і освіти одноголосно вирішили рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект реєстр.№ 6437 за основу і в цілому.

 

2.              Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів (реєстр. № 5694 від 23.01.2017, КМУ).

Обговорення зазначеного проекту закону відбулося за участю представників Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

За результатами обговорення, члени Комітету більшістю голосів ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти цей законопроект за основу, та при його підготовці до другого читання врахувати застереження та пропозиції, викладені у висновках Національної академії наук України, Головного науково-експертного управління та ДП «Український інститут інтелектуальної власності».

 

3.              Проект Закону про авторське право на тексти законодавчих актів (реєстр. № 5689 від 20.01.2017, н.д.Ю.Шухевич).

Поданий законопроект містить низку зауважень Головного науково-експертного управління, які потребують їх обов’язкового врахування, з чим погодився і сам автор законопроекту.

За результатами обговорення, Комітет прийняв рішення рекомендувати Парламенту направити цей законопроект на доопрацювання.

 

4.              Розгляд проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони інтелектуальної (промислової) власності (реєстр.№ 5699 від 23.01.2017, КМУ) був перенесений на наступне засідання Комітету з метою прийняття зваженого та об’єктивного рішення за результатами обговорення більш широким колом експертів, а також з урахуванням позиції суб’єктів законодавчої ініціативи, якими були подані законопроекти, що регулюють аналогічні суспільні відносини.

 

5.               Проекти Законів  за реєстр. №№ 4938, 5147, 1182, 2410а, 4539  не розглядались через відсутність авторів законопроектів чи уповноважених ними осіб на засіданні Комітету. 

 

Різне:

·                Про затвердження внесення до порівняльної таблиці проекту Закону України “Про освіту” (реєстр. № 3491-д від 04.04.2016) додаткових пропозицій народного депутата України П. Унгуряна.

·                Про затвердження внесення до порівняльної таблиці проекту Закону України “Про освіту” (реєстр. № 3491-д від 04.04.2016) додаткових пропозицій народного депутата України О.Марченка.

          Заслухавши інформацію члена Комітету з питань науки і освіти Констанкевич І.М., Комітет ухвалив внесення до порівняльної таблиці проекту Закону України «Про освіту» (реєстр.№ 3491-д) додаткових пропозицій, наданих народними депутатами України П. Унгуряном та О. Марченком.