Діяльність Комітету

17 січня 2017, 18:29

ОЛЕКСАНДР СПІВАКОВСЬКИЙ: Необхідно цього тижня розглянути законопроект щодо освітньо-кваліфікаційного рівня "Молодший спеціаліст"

Олександр Співаковський: Необхідно цього тижня розглянути законопроект щодо освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст».

16 січня 2017 року на засіданні Погоджувальної ради Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський звернув увагу присутніх на недоцільності розгляду на цьому пленарному тижні законопроектів «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансування професійно-технічної освіти» р.н. 3830-3 та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти» р.н. 3831-2 з пропозиціями Президента України, оскільки вони стосуються Закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік». «Незважаючи на те, що Комітет пропонував здійснити їх розгляд практично протягом всього 2016 року, ці законопроекти були включені до порядку денного лише на цьому пленарному тижні, коли вже втрачено будь-який сенс у їх розгляді. Така пропозиція зараз виглядає як знущання над профтехосвітою» – зазначив Олександр Співаковський.

У зв’язку з цим Перший заступник Голови Комітету запропонував замість вищезазначених  законопроектів розглянути більш актуальні проекти, а саме – проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст») (реєстр. № 5240), яким будуть врегульовані важливі питання діяльності технікумів та коледжів.

Окрім цього Олександр Співаковський наголосив на важливості внесення до порядку денного цього пленарного тижня проекту Постанови «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні» (реєстр. № 5540).