Діяльність Комітету

24 червня 2008, 11:13

17

Комітет з питань науки і освіти рекомендує Верховній Раді України проект Закону про наукові парки (реєстр. № 0956.) прийняти в цілому.

       Авторами законопроекту є народні депутати України А.Мартинюк, К.Самойлик, Ю.Каракай та В.Полохало.

       Проект закону “Про наукові парки” визначає правові, економічні та організаційні відносини, пов’язані зі створенням і функціонуванням наукових парків, заснованих на базі вищих навчальних закладів IV рівня акредитації та наукових установ України.

       Слід нагадати, що Постановою Верховної Ради України 22 травня 2007 року проект закону України  “Про наукові парки” було прийнято за основу. 

       У законопроекті сформульовані мета утворення наукового парку та його функції, процедура утворення та пріоритетні напрями діяльності.

       Зокрема, законопроект регулює питання джерел фінансування діяльності наукового парку, статусу, особливостей реєстрації та реалізації науково-технологічних та інноваційних проектів наукового парку.

      У законопроект передбачається порядок надання єдиної пільги на ввезення нового наукового, лабораторного і дослідницького обладнання, а також комплектуючих та матеріалів, які не виробляються в Україні.

      На засіданні Комітету зазначалось, що реалізація положень законопроекту не потребує внесення змін до інших Законів України, а також не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету.

      Народні депутати – автори законопроекту впевнені, що прийняття законопроекту дозволить створити механізм використання наукових результатів для забезпечення потреб економіки та суспільства, активізувати процес розроблення і впровадження нових прогресивних технологій, прискорити процес інтеграції України в загальноєвропейський науково-технологічний простір, широко залучити до інноваційної діяльності молодь, а також створити нові робочі місця.