Діяльність Комітету

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Рішення VІIІ скликання 3 сесія

25 грудня 2015, 17:39

Рішення до протоколу Комітету № 30

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ НАУКИ І ОСВІТИ

 

                                                                                                       До протоколу № 30

                                                                                                від 23 грудня 2015 року

 

Про проект Закону України про внесення змін

до статті 45 Житлового кодексу Української РСР

щодо поширення права першочергового отримання жилих приміщень

на педагогічних та науково-педагогічних працівників

(реєстр. № 2584 від 07.04.2015р.),

внесений народними депутатами України

Кремінем Т.Д., Бриченком І.В., Вадатурським А.О. та іншими

________________________________________________________________

 

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти в и р і ш и в:

 

1. Рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні проект Закону України про внесення змін до статті 45 Житлового кодексу Української РСР щодо поширення права першочергового отримання жилих приміщень на педагогічних та науково-педагогічних працівників (реєстр. № 2584 від 07.04.2015 року), внесений народними депутатами України Кремінем Т.Д., Бриченком І.В., Вадатурським А.О. та іншими прийняти за основу і в цілому як Закон.

 

2. Рішення Комітету надіслати до Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, визначеного головним під час підготовки законопроекту до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України. 

 

 

 

Голова Комітету                                                                                                                  Л. М. Гриневич


 

 

Про проект Закону України

про Державний фонд гуманітарного розвитку України

(реєстр. № 3597 від 08.12.2015 року),

внесений народними депутатами України

Томенком М.В., Заліщук С.П., Джемілєвим М, Литвином В.М. та ін.

_________________________________________________________________

 

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти в и р і ш и в:

 

1. Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України про Державний фонд гуманітарного розвитку України  (реєстр. № 3597 від 08.12.2015 року), внесений народними депутатами України Томенком М.В., Заліщук С.П., Джемілєвим М, Литвином В.М. та ін., за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.

 

2. Рішення надіслати до Комітету з питань сімї, молодіжної політики, спорту та туризму.

 

 

 

Голова Комітету                                                                                                                  Л. М. Гриневич


 

Про реалізацію пункту 4.4.7. Постанови Верховної Ради України

від 11 лютого 2015 року № 182-VIII щодо   

відновлення виробництва   ВАТ SELMI

_______________________________________________________________

 

Заслухавши інформацію про реалізацію пункту 4.4.7. Постанови Верховної Ради України щодо повернення у державну власність та відновлення виробництва провідного підприємства в Україні у галузі наукового і навчального приладобудування ВАТ “SELMI”, Комітет Верховної Ради України з питань науки відзначає.

ВАТ SELMI має стратегічне значення для економіки та безпеки держави. В його продукції існує потреба оборонної, авіаційної, космічної, енергомашинобудівної, металургійної, суднобудівної, автомобільнобудівної промисловості, а також сфери освіти, науки та медицини. 

Приділяючи велику увагу питанням відновлення виробництва ВАТ “SELMI”, Комітет з питань науки і освіти 4 березня 2015 року розглянув це питання на засіданні Комітету та двічі звертався з пропозиціями до Кабінету Міністрів України.

За цей час Міністерством освіти і науки України визначено потребу України в наукових приладах та засобах навчання виробництва ВАТ SELMI, яка складає майже 2,5 млрд. грн.

Національною академією наук України розроблено і внесено до Уряду України пропозиції щодо основних напрямів реструктуризації ВАТ “SELMI” з урахуванням пріоритетних напрямів розвитку економіки України.

Підготовлено проектну пропозицію інвестиційного проекту Відновлення виробництва сучасного високотехнологічного наукоємного обладнання для забезпечення потреб вітчизняної економіки, яка може стати основою для підготовки  та реалізації інвестиційного проекту.

Міністерством освіти і науки України для отримання контролю держави у комітеті кредиторів запропоновано погасити кредиторську заборгованість Публічного акціонерного товариства “Акціонерний промислово-інвестиційний банк” у сумі 8,5 млн. гривень та ВАТ “Виробниче об’єднання “Електрохімічний завод” у сумі 8,9 млн. гривень, що надасть можливість підготувати і за погодженням з комітетом кредиторів та схвалення зборів кредиторів затвердити план санації ВАТ “SELMI”. Запропонований Міністерством механізм відповідає вимогам часу і значно скорочує обсяги державних видатків на повернення ВАТ SELMI у державну власність.

Підготовлені Міністерством освіти і науки України, Національною академією наук України пропозиції були надіслані до  Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

Комітет зазначає, що питання щодо повернення у державну власність та відновлення виробництва провідного підприємства в Україні у галузі наукового і навчального приладобудування ВАТ “SELMI” до цього часу не вирішено і значною мірою стримується Міністерством економічного розвитку та торгівлі України.

Виникає реальна загроза ліквідації ВАТ SELMI у судовому порядку на вимогу російського мажоритарного акціонера і кредитора.

 

Комітет  Верховної Ради України з питань науки і освіти   в и р і ш и в:

1. Інформацію про реалізацію пункту 4.4.7. Постанови Верховної Ради України від 11 лютого 2015 року № 182-VIII щодо  відновлення виробництва   ВАТ “SELMI  взяти до відома.       

2. Відзначити незадовільне виконання пункту 4.4.7. Постанови Верховної Ради України від 11 лютого 2015 року № 182-VIII щодо  відновлення виробництва   ВАТ “SELMI”.      

3. Рекомендувати Кабінету Міністрів України терміново розробити та здійснити заходи щодо повернення у державну власність та відновлення виробництва ВАТ SELMI.

4.  Контроль за реалізацією цієї постанови покласти на заступника Голови Комітету І.Г. Кириленка.

 

 

          Голова Комітету                                                                                                                   Л. М. Гриневич


Про проект Закону України про внесення змін

до деяких законів України щодо посилення соціального захисту

дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа

(реєстр. № 2538а від 28.08.2015р.),

внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю, Солодом Ю.В.

_____________________________________________________________________

 

 

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти в и р і ш и в:

 

1. Рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа (реєстр. № 2538а від 28.08.2015 року), внесений народними депутатами України Королевською Н.Ю., Солодом Ю.В. прийняти за основу з урахуванням пропозицій та зауважень Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, Міністерства соціальної політики України.

 

2.  Рішення Комітету надіслати до Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту  та туризму, визначеного головним під час підготовки законопроекту до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України. 

 

 

 

Голова Комітету                                                                                                                  Л. М. Гриневич

 

 

 

 

Про проект Закону України про внесення змін до Закону України

“Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту

дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”

(щодо повноважень Кабінету Міністрів України)

(реєстр. № 3145 від 18.09.2015р.),

внесений народними депутатами України

Князевичем Р.П., М.Поплавським М.М.

_______________________________________________________________________

 

 

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти в и р і ш и в:

 

1. Рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні проект Закону України про внесення змін до Закону України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” (щодо повноважень Кабінету Міністрів України) (реєстр. № 3145 від 18.09.2015 року), внесений народними депутатами України Князевичем Р.П., Поплавським М.М. прийняти за основу та в цілому з урахуванням пропозицій Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України.

 

2. Рішення Комітету надіслати до Комітету Верховної Ради України з питань сімї, молодіжної політики, спорту  та туризму, визначеного головним під час підготовки законопроекту до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України. 

 

 

 

Голова Комітету                                                                                                                   Л. М. Гриневич

 


 

Про практику застосування законодавчих актів у Донецькій області

щодо функціонування освітньої сфери в умовах проведення антитерористичної операції

___________________________________________________________________

 

Заслухавши та обговоривши інформацію Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Гриневич Л.М., директора Департаменту освіти і науки Донецької військово-цивільної адміністрації Оксенчук Н.В., директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Кононенка Ю.Г. стосовно практики застосування законодавчих актів у Донецькій області щодо функціонування освітньої сфери в умовах проведення антитерористичної операції Комітет зазначає, що у зв’язку зі складною  суспільно-політичною ситуацією в Донецькій та Луганській областях зусилля освітян спрямовуються на захист прав дітей та молоді, які безпосередньо перебувають в умовах збройного конфлікту, забезпечення доступності та якості освіти, створення комфортних умов для всіх учасників навчально-виховного процесу, відновлення роботи пошкоджених навчально-виховних закладів та установ, поновлення їх матеріально-технічної бази тощо.  

Другого квітня 2015 року подібне виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти проведено в Луганській області (м. Сєверодонецьк), де обговорювалися аналогічні питання щодо забезпечення освітніх потреб різних категорій громадян в умовах проведення антитерористичної операції та необхідності реалізації комплексу заходів, спрямованих на вирішення нагальних проблем для  забезпечення прав і свобод дітей, що постраждали внаслідок збройного конфлікту на Сході України.

Варто зазначити, що освітні проблеми в Луганській і Донецькій областях є дотичними, що зумовлено однаково важким соціально-політичним та фінансовим положенням.

Комітет з питань науки і освіти констатує, що на виконання Рішення Комітету від 08.04.2015 року Кабінетом Міністрів України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством фінансів України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством оборони України, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Луганською та Донецькою обласними військово-цивільними адміністраціями вжито комплекс заходів для забезпечення належних умов навчання та виховання дітей, які виїхали до інших населених пунктів України з окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції, та сприяння батькам у влаштуванні дітей до навчальних закладів за місцем тимчасового перебування. Зокрема, для всіх випускників Луганської та Донецької областей створено умови для завершення 2014/2015 навчального року у формі екстернату, проходження державної підсумкової атестації, отримання документів про освіту, реєстрації та проходження зовнішнього незалежного оцінювання  й вступу до вищих навчальних закладів; внесено зміни до бюджетної програми «Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам», згідно з якими перерахування освітньої субвенції здійснюється двічі на місяць; розроблено Порядок замовлення, обліку і видачі дублікатів документів про загальну середню освіту державного зразка особам, які здобули загальну середню освіту в навчальних закладах на тимчасово окупованій території України та в навчальних закладах окремих населених пунктів Донецької та Луганської областей; прийнято рішення про продовження строку дії ліцензій та сертифікатів про акредитацію спеціальностей вищим навчальним закладам, які виведені з тимчасово окупованих територій; законодавчо врегульовано питання проходження учнями професійно-технічних навчальних закладів виробничої практики та працевлаштування випускників цих закладів тощо.

Крім вищезазначених заходів Рішенням Комітету надані рекомендації Верховній Раді України, Комітету з питань науки і освіти щодо  прискорення розгляду нормативно-правових актів, що стосуються вирішення проблем в освіті.

Так, Верховною Радою України ухвалено наступні законопроекти: про внесення змін до статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (щодо військовослужбовців, які є студентами або аспірантами денної форми навчання); про внесення змін до деяких законів України (щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів); про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду); про внесення змін до законів України «Про охорону дитинства» та «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (щодо державної підтримки учасників антитерористичної операції та їх дітей з метою здобуття освіти); про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності) тощо.

Ці три законопроекти прийнято за основу і скеровано до комітетів, які визначено головними з підготовки законопроектів до другого читання. З метою врегулювання питань діяльності вищих навчальних закладів, переміщених з Донецької та Луганської областей з ініціативи Комітету проведено засідання круглого столу із зазначеної тематики. За результатами засідання ухвалено Рекомендації, які позитивно відобразилися на діяльності тимчасово переміщених вищих навчальних закладів.                                 

Разом з тим, зважаючи на важку ситуацію, що складається на Сході України, Комітет звертає увагу на необхідність продовження цілеспрямованої та злагодженої роботи усіх гілок влади по визначенню на загальнодержавному рівні захисної ролі освіти, її ключового значення для стабілізації ситуації в зоні конфлікту. На цьому етапі вкрай важливо вирішити питання щодо:

1) залучення до розробки законодавчих актів про освіту представників закладів освіти, науковців, представників освітянських громадських організацій, які представляють регіони, де здійснюється антитерористична операція;

2) вивчення питання щодо можливого розроблення та затвердження Державної цільової програми з будівництва житла для науково-педагогічних, педагогічних працівників та співробітників, гуртожитків для студентів та учнів, вихованців закладів освіти, які виведені з тимчасово окупованої території України;

3) прискорення роботи по створенню єдиної бази даних внутрішньо переміщених осіб, зокрема дітей з зони проведення антитерористичної операції, які закінчують основну та старшу загальноосвітню школу;

4) прискорення розгляду Верховною Радою України проектів законодавчих актів щодо спрощення тендерних процедур закупівлі товарів для здійснення харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах, будівництва, ремонту та поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти, розташованих в зоні проведення антитерористичної операції;

5) розробка дієвого механізму соціального захисту осіб, які виконують професійні обов’язки щодо дітей у зоні проведення антитерористичної операції;

6) запровадження науково обґрунтованої, цілеспрямованої корекції громадської думки і психоемоційного стану учнівської та студентської молоді на звільнених територіях Донбасу тощо.                                                                                                                                     

Ознайомившись з матеріалами до виїзного засідання «Про практику застосування законодавчих актів у Донецькій області щодо функціонування освітньої сфери в умовах проведення антитерористичної операції», народні депутати – члени Комітету з питань науки і освіти звертають увагу вищого законодавчого органу, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування на вирішення нагальних питань, серед яких: продовження та завершення відновлюваних робіт на пошкоджених об’єктах закладів та установ освіти з обов’язковим гарантованим фінансуванням у 2016 році; внесення змін до чинного законодавства України, зокрема до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» у частині надання окремих пільг дітям із сімей вимушених переселенців, які навчаються в навчальних закладах, розташованих на території проведення антитерористичної операції (безкоштовне харчування, оздоровлення, медичне обслуговування, підвезення до місць навчання тощо); внесення змін до чинного законодавства України, зокрема до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо надання пільг дітям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (безкоштовне харчування, оздоровлення, медичне обслуговування тощо); спрощення процедури перетину лінії розмежування для учнів, зокрема випускників шкіл, з тимчасово окупованих територій України до загальноосвітніх навчальних закладів та місць проведення зовнішнього незалежного оцінювання; вдосконалення процедури оформлення трудових відносин з педагогічними та науково-педагогічними працівниками, які знаходяться на непідконтрольній території, а також про визначення процедури  обрахування педагогічного стажу для тих освітян, які певний час працювали на непідконтрольній території тощо.

 

Враховуючи вищевикладене, Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти в и р і ш и в:

 

1.              Інформацію Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти  Гриневич Л.М., директора Департаменту освіти і науки Донецької військово-цивільної адміністрації Оксенчук Н.В., директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Кононенка Ю.Г. про практику застосування законодавчих актів у Донецькій області щодо функціонування освітньої сфери в умовах проведення антитерористичної операції взяти до відома.

 

2.              Рекомендувати Верховній Раді України прискорити розгляд таких законопроектів:

-  № 2368а про внесення змін до деяких  законодавчих актів України щодо доступу сліпих, осіб з порушенням зору і хворих на дислексію до виданих творів у спеціальному форматі;

- № 2481 від 27.03.2015 р.  про внесення змін до Закону України про  забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб (щодо забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб на отримання комунальних послуг);

- № 2813 від 12.05.2015 р.  про внесення змін до Митного кодексу України щодо підтримки вищих навчальних закладів та наукових установ державної форми власності, евакуйованих із тимчасово окупованої території Донецької або Луганської областей;

- № 2566 від 06.04.2015 р. про внесення змін до Закону України про здійснення державних закупівель (щодо удосконалення окремих процедур закупівель).

 

3.              Комітету Верховної Ради України:

-  включити до складу робочих груп з підготовки законопроектів «Про освіту», «Про професійну освіту» представників Донецької та Луганської областей;

-  доручити робочій групі з підготовки проекту Закону України «Про освіту» ретельно розглянути пропозиції освітян Донецької області, які надійшли до Комітету в процесі підготовки виїзного засідання.

4.              Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

-   у порядку законодавчої ініціативи підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» у частині надання окремих пільг дітям-переселенцям, які навчаються в навчальних закладах, розташованих у зоні проведення антитерористичної операції (безкоштовне харчування, оздоровлення, медичне обслуговування, підвезення до місць навчання тощо);

-  у порядку законодавчої ініціативи підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо надання пільг дітям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (безкоштовне харчування, оздоровлення, медичне обслуговування тощо);

-  доручити відповідним органам виконавчої влади вивчити питання вдосконалення процедури оформлення трудових відносин з педагогічними та науково-педагогічними працівниками, які знаходяться на непідконтрольній  території, а також про визначення процедури  обрахування педагогічного стажу для тих освітян, які певний час працювали на непідконтрольній території. На основі отриманих експертних висновків внести зміни та доповнення до чинних нормативних актів;

-   забезпечити підготовку проекту Державної цільової програми  фінансування будівництва та відновлення зруйнованої внаслідок бойових дій на сході України матеріально-технічної бази навчальних закладів і наукових установ, які переміщені з територій, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

- скасувати обмеження, передбачені пунктом 1 Заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 1.03.2014 р. № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету»;

 

- внести зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.2002  р. № 1134 «Про затвердження нормативів чисельності студентів (курсантів), аспірантів (ад'юнктів), докторантів, здобувачів наукового ступеня кандидата наук, слухачів, інтернів, клінічних ординаторів на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника у вищих навчальних закладах III і IV рівня акредитації та вищих навчальних закладах післядипломної освіти державної форми власності», передбачивши зменшення нормативів  чисельності  студентів  денної форми навчання на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника для вищих навчальних закладів, які переміщені з територій, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження;

 

- внести зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2012 року № 251 «Про затвердження Порядку оформлення, виготовлення і видачі посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання і технічного опису їх бланків та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2002 р. № 1983»,  передбачивши продовження терміну оформлення посвідки на тимчасове проживання для студентів-іноземців, які  переміщені разом з вищими навчальними закладами, з 15-и діб до 30-и діб;

 

- внести зміни до порядку надання субсидій на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848, з метою їх отримання працівниками навчальних закладів, переміщених з територій, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження;

 

       - розробити Порядок погашення заборгованості із виплат заробітної плати, стипендій, пенсій, що утворилася внаслідок проведення антитерористичної операції, з метою погашення до 31 грудня 2015 року громадянам, які проживають на територіях, де проводиться антитерористична операція, та громадянам, які тимчасово переселені в інші населені пункти України з територій, на яких проводиться антитерористична операція, а також встановлення додаткових гарантій захисту житлових та майнових прав громадян, звільнених на підставі зазначених обставин, до моменту їх працевлаштування, за умови отримання ними статусу зареєстрованого безробітного, на виконання Закону України «Про встановлення додаткових гарантій щодо захисту прав громадян, які проживають на територіях проведення антитерористичної операції, та обмеження відповідальності підприємств - виконавців/виробників житлово-комунальних послуг у разі несвоєчасного здійснення платежів за спожиті енергетичні ресурси» від 13.01.2015 р. № 85-VIII.

 

5. Рекомендувати Службі безпеки України, Міністерству внутрішніх справ України спільно з Міністерством освіти і науки України розглянути питання щодо спрощення процедури перетину лінії розмежування для учнів, зокрема випускників шкіл, з тимчасово окупованих територій України до загальноосвітніх навчальних закладів та місць проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

 

6. Рекомендувати Міністерству освіти і науки України:

 

6.1. Разом з відповідними органами державної виконавчої влади розглянути питання щодо:

- запровадження дистанційної форми навчання в загальноосвітніх навчальних закладах та організації її методичного забезпечення;

- визначення порядку оплати праці педагогічних працівників за проведення дистанційного навчання дітей, які знаходяться на тимчасово окупованій та непідконтрольній території України;

- надання можливості прийому до внутрішньо переміщених вищих навчальних закладів осіб із тимчасово непідконтрольних українській владі територій за умови складання вступних випробувань на базі такого вищого навчального закладу; подовження терміну дії сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти для мешканців Донецької та Луганської областей;

- доцільності законодавчого закріплення правового статусу внутрішньо-переміщених вищих навчальних закладів та наукових установ.

6.2. Розглянути питання щодо надання методичної допомоги педагогічним працівникам  звільнених територій Донбасу, організації цільових семінарів та інших професійно зорієнтованих масових заходів за участю наукових установ Національної академії педагогічних наук України, вищих навчальних закладів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування; запровадження спеціальної курсової підготовки психологів, педагогів для роботи з дітьми, що перебували (перебувають) у місцях збройного конфлікту, використовуючи для цього вітчизняний досвід науковців та практиків, залучення до розробки методик, програм міжнародних експертів, ресурсів неурядових організацій, які мають досвід роботи з дітьми у зоні проведення бойових дій.

7. Національній академії педагогічних наук України:

 

-  продовжити наукові дослідження щодо моніторингу психологічного стану учнівської та студентської молоді в зоні проведення антитерористичної операції, забезпечення права дітей на освіту в умовах збройного конфлікту, налагодження диференційованої допомоги як учням, вихованцям, студентам, так і педагогічним, науково-педагогічним працівникам Луганської і Донецької області.

 

Голова Комітету                                                                                                                  Л. М. Гриневич