Діяльність Комітету

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Протоколи VI скликання 2 сесія

23 червня 2011, 16:31

11 червня 2008

        

 

 

                      

                               

                        КОМІТЕТ З ПИТАНЬ НАУКИ І ОСВІТИ

 

 

 

                                                                              

                                                                                     16

 

                                                                                  11 червня 2008

 

                                                                               м.Київ

                                                                       вул.Садова, 3-а, кімн.1316, о 15.00

 

ГОЛОВУЄ: Голова Комітету з питань науки і освіти Полохало В.І.

 

ПРИСУТНІ:   члени   Комітету    Табачник Д.В.,   Самойлик К.С., Оробець Л.Ю., Курило В.С., Литвин В.М.; завідувач секретаріату Комітету Чижевський Б.Г., заступники завідувача секретаріату Комітету Жиляєв І.Б., Домаранський  О.О.,   головні   консультанти:   Андрощук Г.О.,   Гарбуза С.А.,  Головінов В.П., Козієвська О.І.,  Красняков Є.В.,   Шевченко М.М.,  спеціаліст  І  категорії Бродзянська А.Л.

 

ВІДСУТНІ:  Давимука С.А.,  Зубець М.В., Доній О.С., Жванія Д.В.

 

ЗАПРОШЕНІ: Стріха Максим Віталійович - заступник Міністра освіти і науки України, Десятов Тимофій  Михайлович - директор Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України, Кремень Василь Григорович - президент Академії педагогічних наук України, Ничкало Нелля Григорівна - академік-секретар Відділення педагогіки і психології професійно-технічної освіти Академії педагогічних наук України, заступник директора Інституту педагогічної освіти  і освіти дорослих Академії педагогічних наук України, Радкевич Валентина Олександрівна - в.о. директора Інституту професійно-технічної освіти Академії педагогічних наук України, Завалевський Юрій Іванович - в.о. директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Паржницький Віктор Валентинович - заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Гаряча Олена Василівна – заступник  Міністра праці та соціальної політики, Болюбаш Ярослав Якович - директор Департаменту вищої освіти Міністерства  освіти і науки України, Вашека Галина Володимирівна - заступник начальника  управління – начальник відділу фінансів освіти Міністерства фінансів України, Хахалєв Дмитро Олександрович - заступник директора Департаменту податкової та митної політики Міністерства фінансів України, Гугушвілі Людмила Петрівна - начальник відділу з питань земельних відносин Міністерства фінансів України.

 

 ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям” (щодо призначення допомоги) (р. № 2408, КМУ).

2. Про проект Закону про внесення змін та доповнень до статті 90 Бюджетного кодексу України (щодо видатків з обласних бюджетів на освіту для обдарованих дітей з сільської місцевості) (р. № 2230, н.д.В.Курило).

3. Про проект Закону про внесення змін до Глави 14 Бюджетного кодексу України (щодо фінансування початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) (р. № 2293, н.д.В.Коваль, О.Ляшко).

4. Про проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування позашкільних навчальних закладів (р. № 2294, н.д.К.Самойлик).

5. Про Декларацію цілей та завдань бюджету на 2009 рік (Бюджетну декларацію).

6. Про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (р. № 2082, н.д.В.Марущенко).

7. Про проект Закону про наукові парки (р. № 0956, н.д.А.Мартинюк, К.Самойлик, Ю.Каракай, В.Полохало).

8. Про проект Постанови про встановлення додаткових іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених та студентів юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого (р. № 2214,  н.д.А.Яценюк).

9. Про проект Закону про внесення змін до деяких законів України з питань вищої освіти (щодо усунення перешкод, які заважають вільному доступу до здобуття вищої освіти інвалідами) (р. № 2189, н.д.Д.Табачник, М.Комар, Т.Бахтеєва, Г.Маньковський).

10. Про інформацію щодо виконання Міністерством освіти і науки України та Академією педагогічних наук України статей 7 і 291 Закону України “Про професійно-технічну освіту” в частині науково-методичного забезпечення професійно-технічної освіти, впровадження у навчально-виробничий процес досягнень науки, техніки, нових технологій, передового досвіду та інноваційних педагогічних технологій.

11. Про нагородження відзнаками Верховної Ради України науково-педагогічних працівників. 

 

 

1. СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань фахової освіти Курила В.С. про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” (щодо призначення допомоги) (р. № 2408).

 

В   обговоренні  взяли  участь:   Полохало В.І.,  Табачник Д.В.,   Самойлик К.С., Оробець Л.Ю.,  Литвин В.М, Гаряча О.В.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям” (щодо призначення допомоги), внесений Кабінетом Міністрів України розглянути в першому читанні і прийняти за основу.

2. Рішення направити Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

2. СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань фахової освіти Курила В.С. про проект Закону про внесення змін та доповнень до статті 90 Бюджетного кодексу України (щодо видатків з обласних бюджетів на освіту для обдарованих дітей з сільської місцевості) (р. № 2230).

 

В   обговоренні  взяли  участь:   Полохало В.І.,  Табачник Д.В.,   Самойлик К.С., Оробець Л.Ю.,  Литвин В.М.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні проект Закону про внесення змін та доповнень до статті 90 Бюджетного кодексу України (щодо видатків з обласних бюджетів на освіту для обдарованих дітей з сільської місцевості) (реєстр. № 2230 від 18.03.2008р.), внесений народним депутатом України В.Курилом прийняти за основу за умови врахування зауважень та пропозицій.

2. Рішення, зауваження та пропозиції Комітету направити до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, який є головним при розгляді зазначеного законопроекту.

Рішення прийнято одноголосно.

Народний депутат України Литвин В.М. вніс пропозицію рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін та доповнень до статті 90 Бюджетного кодексу України (щодо видатків з обласних бюджетів на освіту для обдарованих дітей з сільської місцевості) (р. № 2230) на пленарному засіданні Верховної Ради України прийняти в цілому.

 

 

3. СЛУХАЛИ: інформацію секретаря Комітету з питань науки і освіти Самойлик К.С. про проект Закону про внесення змін до Глави 14 Бюджетного кодексу України (щодо фінансування початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) (р. № 2293).

 

В    обговоренні   взяли   участь:   Полохало В.І.,  Табачник Д.В.,   Оробець Л.Ю., Курило В.С., Литвин В.М.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні проект Закону про внесення змін до Глави 14 Бюджетного кодексу України (щодо фінансування початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) (реєстр. № 2293 від 28.03.2008р.), внесений народними депутатами України В.Ковалем, О.Ляшком прийняти за основу за умови врахування зауважень та пропозицій.

2. Рішення, зауваження та пропозиції Комітету направити до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, який є головним при розгляді зазначеного законопроекту.

Голосували:

“за” – 4 чол. (Самойлик К.С., Оробець Л.Ю., Курило В.С., Литвин В.М.);

“утримались” – 2 чол. (Полохало В.І., Табачник Д.В.).

Рішення прийнято.

 

 

4. СЛУХАЛИ: інформацію секретаря Комітету з питань науки і освіти Самойлик К.С. про проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування позашкільних навчальних закладів (р. № 2294).

 

В    обговоренні   взяли   участь:   Полохало В.І.,  Табачник Д.В.,   Оробець Л.Ю., Курило В.С., Литвин В.М.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування позашкільних навчальних закладів (реєстр. № 2294 від 28.03.2008р.), внесений народним депутатом України К.Самойлик прийняти за основу з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій (додаються).

2. Рішення, зауваження та пропозиції Комітету направити до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, який є головним при розгляді зазначеного законопроекту.

Голосували:

“за” – 4 чол. (Самойлик К.С., Оробець Л.Ю., Курило В.С., Литвин В.М.);

“утримались” – 2 чол. (Полохало В.І., Табачник Д.В.).

Рішення прийнято.

 

 

5. СЛУХАЛИ: інформацію Голови Комітету з питань науки і освіти Полохала В.І. про Декларацію цілей та завдань бюджету на 2009 рік (Бюджетну декларацію).

 

В    обговоренні   взяли   участь:   Табачник Д.В.,   Самойлик К.С., Оробець Л.Ю., Курило В.С., Литвин В.М.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Вважати державним пріоритетом подальше забезпечення завдань розвитку освіти, науки, інноваційної діяльності у 2009 бюджетному році.

2. Рекомендувати прийняти невідкладні заходи щодо забезпечення неухильного виконання статті 33 Бюджетного кодексу України в частині повноти подання передбаченої інформації та виконання процедур підготовки бюджетних пропозицій.

3. Вважати за доцільне рекомендувати Кабінету Міністрів України розглянути питання щодо підготовки:

1) переліку ризиків та загроз розвитку освіти, науки, інноваційної діяльності у 2009 бюджетному році, зокрема – щодо забезпечення: реалізації положень Болонської декларації; заходів із стабілізації ринку освітніх послуг, пов’язаних у 2009 році з різким скороченням кількості випускників із базовою середньою освітою та  у 2010 – відсутністю їх випуску у зв’язку із переходом до 12-річного навчання тощо (пропозиції додаються); 

2) відповідних загальнодержавних та державних цільових програм, спрямованих на забезпечення прориву у розвитку освіти, науки, інноваційної діяльності, мінімізації ризиків та загроз у відповідних сферах.

4. Рішення Комітету до зазначеного законопроекту надіслати Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та Кабінету Міністрів України.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

6. СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань базової освіти Оробець Л.Ю. про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (р. № 2082).

 

В   обговоренні  взяли  участь:    Полохало В.І.,  Табачник Д.В.,  Самойлик К.С., Курило В.С., Литвин В.М., Гугушвілі Л.П.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (р. № 2082 від 15.02.2008р.), внесений народним депутатом України Марущенком В.С., відхилити.

2. Рішення Комітету до зазначеного законопроекту надіслати Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

Рішення прийнято одноголосно.

 

7. СЛУХАЛИ: інформацію Голови Комітету з питань науки і освіти Полохала В.І. про проект Закону про наукові парки (р. № 0956).

 

В   обговоренні   взяли   участь:    Табачник Д.В.,   Самойлик К.С.,  Курило В.С., Литвин В.М.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Проект Закону про наукові парки (реєстр. № 0956), що підготовлений до другого читання, внести на розгляд Верховної Ради України і рекомендувати прийняти його в цілому як закон.

2. Доповідачем на пленарному засіданні Верховної Ради України з цього питання визначити голову підкомітету з питань науки М.В.Зубця.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

8. СЛУХАЛИ: інформацію Голови Комітету з питань науки і освіти Полохала В.І. про проект Постанови про встановлення додаткових іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених та студентів юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого (р. № 2214).

 

В   обговоренні   взяли   участь:    Табачник Д.В.,   Самойлик К.С.,  Курило В.С., Литвин В.М.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України  відхилити проект Постанови про встановлення додаткових  іменних стипендій Верховної  Ради України  для найталановитіших молодих учених та студентів юридичного факультету Київського  національного університету імені Тараса Шевченка і Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого (реєстр. № 2214 від 13.03.2008р.).            

2. Доповідачем на засіданні Верховній Раді України з цього питання визначити голову підкомітету з питань науки Зубця М.В.   

З даного питання народні депутати України запропонували два варіанти рішення:

I варіант - рекомендувати Верховній Раді України  проект Постанови про встановлення додаткових  іменних стипендій Верховної  Ради України  для найталановитіших молодих учених та студентів юридичного факультету Київського  національного університету імені Тараса Шевченка і Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого (реєстр. № 2214) прийняти у першому читанні.

За  I варіант рішення голосували:

“за” –  2 чол. (Полохало В.І., Литвин В.М.);

“проти” – 1 чол. (Оробець Л.Ю.);

“утримались” – 2 чол. (Табачник Д.В., Самойлик К.С.)

Рішення не прийнято.

II варінт - рекомендувати Верховній Раді України  відхилити проект Постанови про встановлення додаткових  іменних стипендій Верховної  Ради України  для найталановитіших молодих учених та студентів юридичного факультету Київського  національного університету імені Тараса Шевченка і Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого (реєстр. № 2214).

За ІІ варіант рішення голосували:

“за” – 3 чол. (Табачник Д.В., Самойлик К.С., Оробець Л.Ю.);

“проти” – 1 чол. (Полохало В.І., окрема думка з цього питання додається);

утримались – 1 чол. (Литвин В.М.).

Рішення прийнято.

 

9. СЛУХАЛИ: інформацію першого заступника Голови Комітету з питань науки і освіти Табачника Д.В. про проект Закону про внесення змін до деяких законів України з питань вищої освіти (щодо усунення перешкод, які заважають вільному доступу до здобуття вищої освіти інвалідами) (р. № 2189).

 

В  обговоренні взяли участь: Полохало В.І., Самойлик К.С.,  Курило В.С., Литвин В.М., Стріха М.В., Хахалєв Д.О., Болюбаш Я.Я.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 1 частини першої статті 109 Тимчасового Регламенту Верховної Ради України проект  Закону про внесення змін до деяких законів України з питань вищої освіти (щодо усунення перешкод, які заважають вільному доступу до здобуття вищої освіти інвалідами) (реєстр. № 2189 від 07.03.2008р.), внесений народними депутатами України Д.Табачником, М.Комаром, Т.Бахтеєвою, Г.Маньковським, прийняти за основу та доручити Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти підготувати його до другого читання.

2. Доручити виступити від Комітету при розгляді цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради України народному депутату України, першому заступнику Голови Комітету Д.В.Табачнику.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

10. СЛУХАЛИ: інформацію секретаря Комітету з питань науки і освіти Самойлик К.С. про затвердження рішення щодо виконання Міністерством освіти і науки України та Академією педагогічних наук України статей 7 і 291 Закону України “Про професійно-технічну освіту” в частині науково-методичного забезпечення професійно-технічної освіти, впровадження у навчально-виробничий процес досягнень науки, техніки, нових технологій, передового досвіду та інноваційних педагогічних технологій.

 

В   обговоренні   взяли  участь:    Полохало В.І.,   Табачник Д.В.,   Оробець Л.Ю., Курило В.С., Литвин В.М., Стріха М.В., Десятов Т.М., Кремень В.Г., Ничкало Н.Г., Радкевич В.О., Завалевський Ю.І., Паржницький В.В.

 

УХВАЛИЛИ:

 1. Інформацію заступника міністра  освіти  і  науки  України  Стріхи М.В., Президента  Академії  педагогічних   наук   України   Кременя В.Г. про виконання Міністерством освіти і науки України, Академією педагогічних наук України статей 7 і 291 Закону України “Про професійно-технічну освіту” в частині науково-методичного забезпечення професійно-технічної освіти, впровадження у навчально-виробничий процес досягнень науки, техніки, нових технологій, передового досвіду та інноваційних педагогічних технологій  взяти до відома.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

         2.1. Створити та затвердити протягом 2008 року нову концепцію розвитку професійно-технічної освіти в Україні з урахуванням потреби в інтегруванні у європейський освітній простір та запровадженні сучасної моделі національної системи кваліфікацій.

         2.2. Розробити у 2008 році та запровадити з 2009 року нову методику науково обґрунтованого прогнозування розвитку ринку праці з урахуванням програм розвитку галузей економіки та ввести в дію адекватний механізм визначення потреб у підготовці кваліфікованих робітників.

         2.3. Прискорити розробку та затвердити у 2008 році Положення про працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів, що навчалися за державним замовленням.

         2.4. Забезпечити фінансування в повному обсязі у 2008 та наступних роках спланованих та затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України №886-р від 17.10.2007р. заходів щодо створення центрів професійно-технічної освіти для впровадження інноваційних технологій, поетапного оснащення навчально-виробничої бази державних професійно-технічних навчальних закладів новим обладнанням, устаткуванням, сільськогосподарською та іншою технікою.

         2.5. Вивчити протягом 2008 року та розглянути у 2009 році питання щодо підвищення тарифних розрядів (відповідно - розміру посадових окладів та ставок заробітної плати) педагогічних працівників обласних науково(навчально)-методичних центрів(кабінетів) та встановлення їх на рівні: методист – 11 тарифний розряд; методист 2 категорії – 12 тарифний розряд; методист 1 категорії – 13 тарифний розряд; методист вищої категорії – 14 тарифний розряд; завідувач кабінетом – 15 тарифний розряд; директор науково(навчально)-методичного центру – 18 тарифний розряд, а також включення зазначених педагогічних працівників до переліку посад, які дають право на пенсію за вислугу років.

         2.6. Визначити нові концептуальні засади розбудови фінансово-економічної діяльності професійно-технічних навчальних закладів в ринкових умовах і запровадити починаючи з 2009 року сучасну методику розрахунку вартості підготовки кваліфікованих робітників у ПТНЗ з урахуванням складності, наукоємності та матеріалоємності професій, розробити та запровадити дієвий механізм багатоканального, різнорівневого фінансування навчальних закладів профтехосвіти та стимулювання їх до залучення позабюджетних коштів і нарощування обсягів власної навчально-виробничої діяльності.    

         2.7. Прискорити підготовку та затвердження в установленому порядку протягом 2008-2009 років проектів нормативно-правових актів стосовно запровадження правових та економічних механізмів стимулювання роботодавців і інвесторів до участі у розвитку професійно-технічних навчальних закладів та якісному відновленні трудових ресурсів держави.

3. Рекомендувати Міністерству освіти і науки України:

  3.1. Розглянути у 2008 році рішення та узагальнену довідку Комітету на розширеному засіданні колегії Міністерства освіти і науки України, затвердити план заходів, спрямованих на усунення недоліків та вирішення невідкладних проблем професійно-технічної освіти.

  3.2. Збільшити, починаючи з 2009 року, виділення коштів на видання підручників, навчальних посібників, науково-методичної літератури для учнів, педагогічних і наукових працівників навчальних закладів та наукових установ системи професійно-технічної освіти України, в першу чергу із загальнотехнічних і спеціальних дисциплін. Прискорити темпи та збільшити обсяги видання навчальної літератури. Не допускати безпідставного перегляду та зменшення річних планів видання зазначеної навчальної і науково-методичної літератури як за обсягом фінансування, так і за кількістю найменувань.

  3.3. Посилити увагу до створення належних умов для ефективного функціонування Відділення змісту професійно-технічної освіти, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, обласних науково (навчально)-методичних центрів(кабінетів), вжити конкретних заходів, спрямованих на підвищення якісного рівня кадрового складу зазначених установ, оснащення їх у 2008-2009 роках сучасною комп’ютерною технікою в рамках державної програми комп’ютеризації закладів освіти, підключення до мережі Інтернет, забезпечення новітніми засобами зв’язку та офісною технікою, вирішення проблем щодо дозволів та строків оренди приміщень, які НМЦ ПТО орендують у професійно-технічних навчальних закладів.

4. Рекомендувати Академії педагогічних наук України:

4.1. Розглянути у 2008 році рішення та узагальнену довідку Комітету на засіданні Президії АПН України, затвердити план заходів та організувати роботу з його виконання відповідними підрозділами академії.

4.2. Приділити особливу увагу питанням становлення і розвитку Інституту професійно-технічної освіти АПН України, визначенню та затвердженню основоположних засад діяльності установи, комплектуванню її науковими кадрами та зосередженню зусиль науковців на дослідженні актуальних проблем професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації виробничого персоналу у професійно-технічних навчальних закладах і на виробництві, розробці концептуальних засад розвитку професійної освіти і навчання в державі, визначенні методології підготовки нових стандартів професійної компетентності, інноваційних методик навчання і виховання учнівської молоді, створенні сучасної моделі управління професійно-технічною освітою в ринкових умовах.

5. Рекомендувати Раді міністрів АР Крим, обласним, міст Києва та Севастополя державним адміністраціям:

Проаналізувати та розглянути у 2008 році на колегіях держадміністрацій стан справ з виконання регіональних програм розвитку навчальних закладів та установ професійно-технічної освіти, вжити конкретних заходів, спрямованих на забезпечення життєдіяльності та ефективне функціонування професійно-технічних навчальних закладів області, міста, спрямування їх роботи на задоволення в регіоні потреб людей у якісній професійно-технічній освіті та підприємств, установ і організацій у кваліфікованих робітниках.

6. Надіслати рішення Комітету та узагальнену довідку до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Академії педагогічних наук України та її структурних підрозділів (інститутів), Ради міністрів АР Крим, обласних, міст Києва та Севастополя державних адміністрацій для організації подальшої роботи. Зазначеним державним органам виконавчої влади і науковим установам поінформувати Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти про хід виконання рішення у грудні 2009 року.

7. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Самойлик К.С. та голову підкомітету з питань фахової освіти Курила В.С.

 

 

11. СЛУХАЛИ: інформацію Голови Комітету з питань науки і освіти Полохала В.І. про нагородження відзнаками Верховної Ради України науково-педагогічних працівників. 

 

В   обговоренні   взяли   участь:   Табачник Д.В.,  Самойлик К.С.,  Оробець Л.Ю., Курило В.С., Литвин В.М.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Підтримати клопотання Академії наук вищої освіти України та Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна” щодо нагородження відзнаками Верховної Ради України науково-педагогічних працівників.

2. Представити Голові Верховної Ради України подання про нагородження відзнаками Верховної Ради України науково-педагогічних працівників.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

 

Голова Комітету                                                        В.ПОЛОХАЛО

 

 

Секретар Комітету                                                К.САМОЙЛИК