Діяльність Комітету

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Протоколи VII скликання 4 сесія

25 лютого 2014, 09:32

Протокол засідання №21 від 05.02.2014

        

 

 

 

                      

                     КОМІТЕТ З ПИТАНЬ НАУКИ І ОСВІТИ

 

 

 

                                                                              

                                                                                    Протокол № 21

 

                                                                                     05      лютого  2014

                                                                        

                                                                          м.Київ

                                                                  вул.Садова, 3-а, кімн.1316, о 15.00

 

 

ГОЛОВУЄ: Голова Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М.

 

 

ПРИСУТНІ:  члени Комітету - Сич О.М.,  Сорока М.П.,  Дзоз В.О., Дорохов А.М.; працівники секретаріату Комітету - завідувач секретаріату Комітету Чижев­ський Б.Г., заступники завідувача секретаріату Комітету Домаранський  О.О.,  Шевченко  М.М.,  головні консультанти:   Гарбуза С.А.,  Головінов В.П., Козієвська О.І., Красняков Є.В., Семенюк С.В.

 

 

ВІДСУТНІ: Зубчевський О.П., Павленко Р.М , Парубій А.В., Фаріон І.Д.

 

 

ЗАПРОШЕНІ: Зубко Геннадій Григорович - народний депутат України, Суліма Євген Миколайович - Перший заступник Міністра освіти і науки України, Кравченко Ольга Олександрівна - директор юридичного Департаменту Міністерства освіти і науки України, Рубан Андрій Євгенович - директор Департаменту державних закупівель та державного замовлення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Подорожний Сергій Михайлович - директор Департаменту соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Міністерства соціальної політики України, Тарабукіна Ірина Іванівна - директор Департаменту соціальних послуг Міністерства соціальної політики України, Полякова Оксана Юріївна - заступник директора Департаменту соціального захисту інвалідів Міністерства соціальної політики України, Андрощук Геннадій Олександрович - позаштатний консультант Комітету з питань науки і освіти.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1.  Про  проект  Закону  про  ветеранів  та ветеранські організації (ре-

єстр. № 3137 від 29.08.2013р., н.д.С.Кальцев, В.Богуслаєв, А.Шипко, Є.Балицький, О.Дудка, О.Пономарьов, Є.Карташов, Я.Сухий, А.Пшонка).

2. Про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про здійснення державних закупівель”(щодо спрощення процедури закупівлі деяких товарів для закладів освіти) (реєстр. №  2055 від 05.11.2013р., н.д.Г.Зубко).

3. Про проект Закону про внесення змін до Закону України Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні (щодо права на освіту дітей, батьки яких є інвалідами 1 або 2 групи) (реєстр. № 2273а від 07.06.2013р., н.д.О.Дудка).

4. Про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав журналістів на публікацію інтерв’ю та коментарів (реєстр. № 2575а від 11.07.2013р., н.д.М.Княжицький).

5. Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо модернізації бібліотек та розвитку бібліотечної справи) (реєстр. № 2849 від 18.04.2013р., н.д.Я.Федорчук).

6. Про проект Закону про внесення змін до статті 30 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (щодо виплати грошової компенсації батькам потерпілих дітей)” (реєстр. № 3402 від 10.10.2013р., н.д.В.Пехов).

7. Про проект Постанови про відзначення 400-річчя Національного університету “Києво-Могилянська академія” (реєстр. № 3254 від 17.09.2013р., н.д.Л.Гриневич, С.Тігіпко, О.Сич, В.Хмельницький, Ю.Мірошниченко, В.Балога, Р.Павленко).

8. Про проект Постанови про відзначення 100-річчя з дня народження Григорія Нудьги (реєстр. № 3262 від 18.09.2013р., н.д.В.Яворівський, В.Пазиняк).

9. Про проект Постанови про відзначення 100-річчя заснування Національного університету водного господарства та природокористування (реєстр. № 3490 від 24.10.2013р., н.д.М.Сорока, Ю.Благодир, К.Ващук, Ю.Вознюк, І.Єремеєв, С.Івахів, В.Королюк, М.Кучерук, І.Луценко, О.Осуховський, О.Сич, В.Чугунніков).

10. Про проект Постанови про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки (реєстр. № 3463 від 22.10.2013р., н.д.І.Палиця).

11. Звіт про роботу Комітету з питань науки і освіти за період ІІ-ІІІ сесій сьомого скликання Верховної Ради України.

12. Про затвердження плану роботи Комітету з питань науки і освіти на період четвертої сесії сьомого скликання.

13. Різне:

про підтримку проекту міжнародної технічної допомогиІнклюзивна освіта: Крок за кроком”;

повідомлення про проведення виїзного засідання Комітету 12 лютого 2014 року.

1. СЛУХАЛИ: інформацію народного депутата України Зубка Г.Г. та Першого заступника Голови Комітету з питань науки і освіти Сича О.М. про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про здійснення державних закупівель”(щодо спрощення процедури закупівлі деяких товарів для закладів освіти) (р. №  2055).

 

В обговоренні взяли участь: Гриневич Л.М., Сорока М.П.,  Дзоз В.О., Рубан А.Є.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України  проект    Закону про внесення змін до Закону України Про здійснення державних закупівель (щодо спрощення процедури закупівлі деяких товарів  для закладів освіти) (реєстр. № 2055 від 05.11.2013р.), внесений народним депутатом України Зубком Г.Г., розглянути у першому читанні  і прийняти за основу.

2. Рішення Комітету надіслати до Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

2. СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань професійної освіти Дорохова АМ. про проект Закону про ветеранів та ветеранські організації (р. № 3137).

 

В обговоренні взяли участь: Гриневич Л.М., Сич О.М.,  Сорока М.П.,  Дзоз В.О., Суліма Є.М., Тарабукіна І.І., Головінов В.П.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про ветеранів та ветеранські організації (реєстр. № 3137 від 29.08.2013р.), поданий народними депутатами України Кальцевим С.Ф., Богуслаєвим В.О. та іншими, за результатами розгляду у першому читанні відхилити.

2. Рішення надіслати до Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

3. СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Дзоз В.О.  про проект Закону про внесення змін до Закону України Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні (щодо права на освіту дітей, батьки яких є інвалідами 1 або 2 групи) (р. № 2273а).

 

В  обговоренні  взяли  участь:   Гриневич Л.М.,   Суліма Є.М.,  Поляко-

ва О.Ю.

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України  проект Закону про внесення змін до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (щодо права на освіту дітей, батьки яких є інвалідами 1 або 2 групи) (реєстр. № 2273а від 07.06.2013р.), внесений народним депутатом України Дудкою О.І., розглянути у першому читанні і повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

2. Рішення Комітету надіслати до Комітету Верховної Ради України  у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

4. СЛУХАЛИ: інформацію Першого заступника Голови Комітету з питань науки і освіти Сича О.М. про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав журналістів на публікацію інтерв’ю та коментарів (р. № 2575а).

 

В  обговоренні  взяли  участь:   Гриневич Л.М.,   Сорока М.П.,   Андро-

щук Г.О.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України  проект  Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав журналістів на публікацію інтерв’ю та коментарів (реєстр. № 2575а від 11.07.2013р.), внесений народним депутатом  України Княжицьким М.Л., розглянути у першому читанні  і прийняти за основу.

2. Рішення Комітету надіслати до Комітету Верховної Ради України  з питань свободи слова та інформації.

Рішення прийнято одноголосно.  

 

 

5. СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Дзоз В.О.  про проект Закону про внесення змін до статті 30 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (щодо виплати грошової компенсації батькам потерпілих дітей)” (р. № 3402).

 

В обговоренні  взяли участь: Гриневич Л.М.,  Сорока М.П.,  Подорожний С.М.   

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України  проект Закону про внесення змін до статті 30 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (щодо виплати грошової компенсації батькам потерпілих дітей) (реєстр. № 3402 від 10.10.2013р.),  внесений народним депутатом України Пеховим В.А., розглянути у першому читанні  і прийняти за основу.

2. Рішення Комітету надіслати до Комітету Верховної Ради України  з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

6. СЛУХАЛИ: інформацію Голови Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М. про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо модернізації бібліотек та розвитку бібліотечної справи) (р. № 2849).

 

В обговоренні взяли  участь: Сич О.М., Сорока М.П., Суліма Є.М. 

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України  проект    Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо модернізації бібліотек та розвитку бібліотечної справи) (реєстр. № 2849 від 18.04.2013р.), внесений народним депутатом України Федорчуком Я.П., розглянути у першому читанні  і прийняти за основу.

2. Рішення Комітету надіслати до Комітету Верховної Ради України  з питань культури і духовності.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

7. СЛУХАЛИ: інформацію Голови Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М. про проект Постанови про відзначення 100-річчя з дня народження Григорія Нудьги (р. № 3262).

 

В  обговоренні  взяли  участь:  Сич О.М., Сорокам М.П., Суліма Є.М.

 

Під час обговорення законопроекту члени Комітету з питань науки і освіти внесли дві пропозиції щодо прийняття рішення:

Першу  пропозицію  внесла  Голова  Комітету  Гриневич Л.М.,  яка запропонувала:

1. Рекомендувати Верховній Раді України проект Постанови  про відзначення 100-річчя з дня народження Григорія Нудьги (реєстр. № 3262 від 18.09.2013р.),  внесений  народними  депутатами  України  Яворівським В.О. та Пазиняком В.С., прийняти за основу та в цілому.

За першу пропозицію голосували:

за” – 2 (Гриневич Л.М., Сич О.М.);

утримались” - 3 (Сорока М.П., Дзоз В.О., Дорохов А.М.).

Рішення не прийнято.  

Другу пропозицію  внесли  члени Комітету Сорока М.П., Дзоз В.О., Дорохов А.М., які запропонували:

1. Вищезазначений проект Постанови повернути суб’єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання та змінити її назву.

За другу пропозицію голосували:

за” - 3 (Сорока М.П., Дзоз В.О., Дорохов А.М.);

проти” – 2 (Гриневич Л.М., Сич О.М.)

Рішення прийнято більшістю голосів.  

 

 

9. СЛУХАЛИ: інформацію заступника Голови Комітету з питань науки і освіти Сороки М.П. про проект Постанови про відзначення 100-річчя заснування Національного університету водного господарства та природокористування (р. № 3490).

 

В обговоренні  взяли  участь:  Гриневич Л.М., Сич О.М., Суліма Є.М.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 1 частини першої статті 114 Регламенту Верховної Ради України проект Постанови  про відзначення 100-річчя заснування Національного університету водного господарства та природокористування (реєстр. № 3490 від 24.10.2013р.), внесений народними депутатами  України Сорокою  М.П., Благодиром Ю.А., Ващук К.Т., Вознюком  Ю.В.,    Єремеєвим  І.М.,    Івахівим С.П.,    Королюком В.А., Кучеруком М.Г., Луценко І.С., Осуховським О.І., Сичем О.М., Чугунніковим В.С., прийняти за основу та в цілому.

2. Направити цей висновок Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, визначеного головним з підготовки цього проекту Постанови.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

10. СЛУХАЛИ: інформацію Голови Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М. про проект Постанови про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки (р. № 3463).

 

В обговоренні  взяли  участь: Сорока М.П., Суліма Є.М.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України  проект Постанови про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки (реєстр. № 3463 від 22.10.2013р.), внесений народним депутатом України Палицею І.П., розглянути у першому читанні  і прийняти в цілому.

2. Рішення Комітету надіслати до Комітету Верховної Ради України  з питань культури і духовності.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

11. СЛУХАЛИ: інформацію Голови Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М. щодо звіту про роботу Комітету з питань науки і освіти за період ІІ-ІІІ сесій сьомого скликання Верховної Ради України.

 

В обговоренні  взяли участь: Сич О.М.

 

УХВАЛИЛИ:

Інформацію Голови Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М. щодо звіту про роботу Комітету з питань науки і освіти за період ІІ-ІІІ сесій сьомого скликання Верховної Ради України взяти до відома.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

12. СЛУХАЛИ: інформацію Голови Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М. про затвердження плану роботи Комітету з питань науки і освіти на період четвертої сесії сьомого скликання.

 

В  обговоренні  взяли участь: Сич О.М., Суліма Є.М.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Інформацію Голови Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М. про затвердження плану роботи Комітету з питань науки і освіти на період четвертої сесії сьомого скликання взяти до відома.

2. Затвердити план роботи Комітету з питань науки і освіти на період четвертої сесії сьомого скликання з врахуванням висловлених народними депутатами України пропозицій.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на Голову Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М.

Рішення прийнято одноголосно.

 

13. Різне:

 

про підтримку проекту міжнародної технічної допомогиІнклюзивна освіта: Крок за кроком”;

повідомлення про проведення виїзного засідання Комітету 12 лютого 2014 року.

 

СЛУХАЛИ: інформацію директора Всеукраїнського фонду “Крок за крокомСофій Н.З. про підтримку проекту міжнародної технічної допомоги “Інклюзивна освіта: Крок за кроком”.

В  обговоренні  взяли  участь: Гриневич ЛМ., Сич О.М., Сорока М.П., Дзоз В.О.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Інформацію директора Всеукраїнського фонду “Крок за кроком” Софій Н.З. про підтримку проекту міжнародної технічної допомоги “Інклюзивна освіта: крок за кроком” взяти до відома.

2. Виступити бенефіціаром проекту міжнародної технічної допомоги Інклюзивна освіта: крок за кроком.

3. Доручити секретаріату Комітету підготувати відповідні звернення до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

СЛУХАЛИ: повідомлення Голови Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М. про проведення виїзного засідання Комітету 12 лютого 2014 року.

 

В  обговоренні  взяли  участь: Сич О.М., Сорока М.П., Дзоз В.О., Дорохов А.М.

 

УХВАЛИЛИ:

Провести виїзне засідання Комітету 12 лютого 2014 року на якому розглянути питання “Про практику застосування Міністерством освіти і науки України, Міністерством фінансів України, регіональними органами виконавчої влади Закону України “Про професійно-технічну освіту” в частині фінансового забезпечення професійно-технічних навчальних закладів і установ професійно-технічної освіти (статті 5, 7, 8, 9, 29, 40, 49, 50, 51)”.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

 

 

Голова Комітету                                                                     Л.ГРИНЕВИЧ

 

 

 

Секретар Комітету                                                 О.ЗУБЧЕВСЬКИЙ