Діяльність Комітету

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Протоколи VII скликання 2 сесія

17 вересня 2013, 11:23

Протокол №5 від 03.04.2013 року

        

 

 

 

                      

                     КОМІТЕТ З ПИТАНЬ НАУКИ І ОСВІТИ

 

 

 

                                                                              

                                                                                   5

 

                                                                                 03          квітня          13

 

                                                                          м.Київ

                                                                  вул.Садова, 3-а, кімн.1316, о 17.00

 

 

ГОЛОВУЄ: Голова Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М.

 

ПРИСУТНІ:   члени   Комітету  -  Сич О.М.,  Сорока М.П.,  Зубчевський  О.П.,   Дзоз В.О.,   Дорохов А.М.,   Ємець Л.О.,  Павленко Р.М.,   Парубій А.В.; працівники секретаріату Комітету - завідувач секретаріату Комітету Чижевський Б.Г., заступники  завідувача секретаріату Комітету Домаранський О.О.,  Шевченко М.М.,  головні   консультанти:   Гарбуза С.А.,  Головінов В.П.,  Козієвська О.І.,  Красняков Є.В.,  Семенюк С.В.

 

ВІДСУТНІ:   член   Комітету    Фаріон І.Д.  

 

ЗАПРОШЕНІ: Суліма Євген Миколайович - Перший заступник Міністра освіти і науки України, Шамбір Микола Іванович - директор Департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України, Кравченко Ольга Олександрівна - начальник юридичного відділу Міністерства освіти і науки України, Бондаренко Андрій Володимирович - начальник відділу фінансів освіти Міністерства фінансів України, Карабутова Вікторія Вікторівна - представник Асоціації міст України.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо збільшення кількості бюджетних місць у державних та комунальних вищих навчальних закладах) (реєстр. № 1121 від 12.12.2012р., н.д.А.Павловський, О.Дубовой, В.Дубіль).

2. Про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про освіту” (щодо збільшення розміру пенсійного забезпечення педагогічних працівників та встановлення додаткових державних гарантій педагогічним та науково-педагогічним працівникам) (реєстр. № 1124 від 19.12.2012р., н.д.А.Павловський, О.Дубовой, В.Дубіль).

3. Про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про пенсійне забезпечення” (щодо надання педагогічним та іншим категоріям працівників можливості працювати на своїх посадах після отримання пенсії за вислугу років) (реєстр. №  1015 від 12.12.2012р., н.д.С.Міщенко).

4. Про проект Закону про впорядкування оплати праці обслуговуючого персоналу навчальних закладів (реєстр. №  1021 від 12.12.2012р., н.д.С.Міщенко).

5. Про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо соціальних гарантій педагогічним, медичним і фармацевтичним працівникам, які працюють в сільській місцевості (реєстр. №  1061 від 12.12.2012р., н.д.П.Симоненко, С.Гордієнко, М.Герасимчук, В.Бабич).

6. Про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення педагогічних, медичних і фармацевтичних працівників (реєстр. №  1062 від 12.12.2012р., н.д.П.Симоненко, П.Цибенко,  В.Матвєєв В.Г., Байдюк Л.М.).

7. Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення соціальних гарантій медичним та педагогічним працівникам (реєстр. № 1169 від 25.12.2012р., н.д.С.Міщенко).

8. Про робочу групу з підготовки проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення фінансування освіти та оплати праці і дотримання соціальних гарантій педагогічних і науково-педагогічних працівників.

9. Про робочу групу з підготовки нової редакції Закону України “Про освіту”.

10. Про робочу групу з підготовки нової редакції Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”.

11. Про проведення парламентських слухань на тему: Про забезпечення конституційних гарантій на рівний доступ та якість вищої освіти в Україні”.

12. Про проведення парламентських слухань на тему: “Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення”.

13. Про відхилення проекту Постанови про внесення змін до Постанови Верховної Ради України Про комітети Верховної Ради України сьомого скликання (щодо інноваційної політики) (реєстр. № 2663 від 29.03.2013р., В.Омельченко, Р.Лук’янчук, С.Тігіпко, А.Гіршфельд).

14. Про проект Постанови про відповідальність Кабінету Міністрів України (реєстр. № 2617 від 22.03.2013р., н.д.А.Яценюк, В.Кличко, О.Тягнибок, О.Турчинов).

15. Різне:

про звернення Віце-президента НАН України Наумовця А.Г. щодо відзначення 100-річчя з дня заснування Карадазької біологічної станції – Карадазького природного заповідника Національної академії наук України.

1. СЛУХАЛИ:  інформацію Першого заступника Голови Комітету з питань науки і освіти Сича О.М. про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо збільшення кількості бюджетних місць у державних та комунальних вищих навчальних закладах) (р. № 1121).

 

В  обговоренні  взяли  участь:  Гриневич Л.М., Сорока М.П.,  Зубчевський  О.П.,  Дзоз В.О.,  Дорохов А.М.,  Ємець Л.О.,  Павленко Р.М.,  Парубій А.В., Суліма Є.М.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 2 частини першої статті 114 Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” проект Закону про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо збільшення кількості бюджетних місць у державних та комунальних вищих навчальних закладах)  (реєстр. № 1121 від 19.12.2012 р.), внесений народними депутатами України А.Павловським, О.Дубовим та В.Дубілем, прийнятий за основу та доручити Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти підготувати його до другого читання  з урахуванням висловлених зауважень.

2. Доручити виступити від Комітету при розгляді цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради України народному депутату України, Голові Комітету з питань науки і освіти Л.Гриневич. 

Голосували:

за”  одноголосно;

проти” – 0;

утримались” – 0.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

2. СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Дзоз В.О. про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про освіту” (щодо збільшення розміру пенсійного забезпечення педагогічних працівників та встановлення додаткових державних гарантій педагогічним та науково-педагогічним працівникам) (р.  № 1124).

 

В обговоренні взяли участь:  Гриневич Л.М., Сич О.М., Сорока М.П.,  Зубчевський  О.П., Дорохов А.М., Ємець Л.О.,  Павленко Р.М.,  Парубій А.В., Суліма Є.М., Шамбір М.І.

 

Під час обговорення, народні депутати України Сич О.М., Дзоз В.О., Парубій А.В. зауважили про необхідність авторів проекту Закону особисто доповідати законопроект. Члени Комітету доручили секретаріату своєчасно запрошувати суб’єктів права законодавчої ініціативи на засідання Комітету.

 

УХВАЛИЛИ:

У звязку з відсутністю субєктів права законодавчої ініціативи перенести розгляд вищезазначеного питання на наступне засідання Комітету.

Голосували:

за”  одноголосно;

проти” – 0;

утримались” – 0.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

3. СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Дзоз В.О. про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про пенсійне забезпечення” (щодо надання педагогічним та іншим категоріям працівників можливості працювати на своїх посадах після отримання пенсії за вислугу років) (р. №  1015).

 

В обговоренні взяли участь:  Гриневич Л.М., Сич О.М., Сорока М.П.,  Зубчевський  О.П., Дорохов А.М., Ємець Л.О., Павленко Р.М., Парубій А.В., Суліма Є.М., Шамбір М.І., Домаранський О.О., Головінов В.П.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України  проект Закону про внесення змін до Закону України  “Про пенсійне забезпечення” (щодо надання педагогічним та іншим категоріям працівників можливості працювати на своїх посадах після отримання пенсії за вислугу років) (реєстр. № 1015  від 12.12.2012 р.), внесений народним депутатам України Міщенком С.Г., розглянути у першому читанні і прийняти за основу.

 2. Рішення надіслати Комітету Верховної Ради України  у справах  пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

Голосували:

за”  одноголосно;

проти” – 0;

утримались” – 0.

Рішення прийнято одноголосно.

 

4. СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Дзоз В.О. про проект Закону про впорядкування оплати праці обслуговуючого персоналу навчальних закладів (р. №  1021).

 

В обговоренні взяли участь:  Гриневич Л.М., Сич О.М., Сорока М.П.,  Зубчевський  О.П., Дорохов А.М., Ємець Л.О.,  Павленко Р.М.,  Парубій А.В., Суліма Є.М.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України  проект Закону про впорядкування оплати праці обслуговуючого персоналу  навчальних закладів (реєстр. № 1021  від 12.12.2012р.), внесений народним депутатом  Міщенком С.Г., розглянути у першому читанні і прийняти за основу.

2. Рішення надіслати Комітету Верховної Ради України  з питань соціальної політики та праці.

Голосували:

за”  одноголосно;

проти” – 0;

утримались” – 0.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

5. СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Дзоз В.О. про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо соціальних гарантій педагогічним, медичним і фармацевтичним працівникам, які працюють в сільській місцевості (р. №  1061).

 

В обговоренні взяли участь:  Гриневич Л.М., Сич О.М., Сорока М.П.,  Зубчевський  О.П., Дорохов А.М., Ємець Л.О.,  Павленко Р.М.,  Парубій А.В., Суліма Є.М.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України  проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо соціальних гарантій педагогічним, медичним і фармацевтичним   працівникам,  які  працюють  у  сільській  місцевості  (реєстр. № 1061 від 12.12.2012р.),  внесений  народними  депутатами  України  Симоненком П.М., Гордієнком С.В., Герасимчуком М.І. та Бабич В.В., розглянути у першому читанні і прийняти за основу.

2. Рішення надіслати Комітету Верховної Ради України  з питань соціальної політики та праці.

Голосували:

за”  8 (Гриневич Л.М., Сич О.М., Сорока М.П., Зубчевський  О.П., Дзоз В.О., Дорохов А.М.,  Ємець Л.О.,  Павленко Р.М.);

проти” – 0;

утримались” – 1 (Парубій А.В.).

Рішення прийнято.

 

6. СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Дзоз В.О. про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення педагогічних, медичних і фармацевтичних працівників (р. №  1062).

В обговоренні взяли участь:  Гриневич Л.М., Сич О.М., Сорока М.П.,  Зубчевський  О.П., Дорохов А.М., Ємець Л.О.,  Павленко Р.М.,  Парубій А.В., Шамбір М.І.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України  проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення педагогічних, медичних і фармацевтичних працівників (реєстр. № 1062 від  12.12. 2012р.), внесений народними депутатами України  Симоненком П.М., Цибенком П.С., Матвєєвим В.Г., Байдюк Л.М., розглянути у першому читанні і прийняти за основу.

2. Рішення надіслати Комітету Верховної Ради України  у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

Голосували:

за”  одноголосно;

проти” – 0;

утримались” – 0.

 

7. СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Дзоз В.О. про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення соціальних гарантій медичним та педагогічним працівникам (р. № 1169).

 

В обговоренні взяли участь:  Гриневич Л.М., Сич О.М., Сорока М.П.,  Зубчевський  О.П., Дорохов А.М., Ємець Л.О.,  Павленко Р.М.,  Парубій А.В.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України  проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів  України щодо забезпечення соціальних гарантій медичним та педагогічним працівникам (реєстр. № 1169 від 25.12. 2012р.), внесений народним депутатом України  Міщенком С.Г., розглянути у першому читанні і прийняти за основу.

2. Рішення надіслати Комітету Верховної Ради України  з питань соціальної політики і праці.

Голосували:

за”  одноголосно;

проти” – 0;

утримались” – 0.

 

 

8. СЛУХАЛИ: інформацію Голови Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М. про робочу групу з підготовки проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення фінансування освіти та оплати праці і дотримання соціальних гарантій педагогічних і науково-педагогічних працівників.

 

В  обговоренні  взяли  участь:    Сич О.М.,   Сорока М.П.,   Зубчевський  О.П.,  Дорохов А.М.,  Ємець Л.О.,   Павленко Р.М.,  Парубій А.В., Суліма Є.М.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Склад робочої групи для підготовки проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення фінансування освіти та оплати праці і дотримання соціальних гарантій педагогічних і науково-педагогічних працівників взяти до відома.

2. Включити до складу робочої групи представників органів виконавчої влади.

Голосували:

за”  одноголосно;

проти” – 0;

утримались” – 0.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

9. СЛУХАЛИ: інформацію Голови Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М. про робочу групу з підготовки нової редакції Закону України “Про освіту”.

 

В  обговоренні  взяли  участь:   Сич О.М.,    Сорока М.П.,   Зубчевський  О.П.,  Дорохов А.М.,  Ємець Л.О.,   Павленко Р.М.,  Парубій А.В.,  Суліма Є.М.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Склад робочої групи з підготовки нової редакції Закону України “Про освіту” взяти до відома.

2. Включити до складу робочої групи представників органів виконавчої влади.

Голосували:

за”  одноголосно;

проти” – 0;

утримались” – 0.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

10. СЛУХАЛИ: інформацію голови підкомітету з питань науки та інноваційної діяльності Павленка Р.М. про робочу групу з підготовки нової редакції Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”.

В  обговоренні  взяли  участь:    Сич О.М.,   Сорока М.П.,   Зубчевський  О.П.,   Дорохов А.М.,   Ємець Л.О.,   Павленко Р.М.,  Парубій А.В.,  Суліма Є.М.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Склад робочої групи з підготовки   проекту  нової  редакції Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” взяти до відома.

2. Включити до складу робочої групи представників органів виконавчої влади.

Голосували:

за”  одноголосно;

проти” – 0;

утримались” – 0.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

11. СЛУХАЛИ: інформацію Першого заступника Голови Комітету з питань науки і освіти Сича О.М. про проведення парламентських слухань на тему: “Про забезпечення конституційних гарантій на рівний доступ та якість вищої освіти в Україні”.

 

В обговоренні взяли участь:  Гриневич Л.М., Сорока М.П.,  Дзоз В.О.,   Дорохов А.М.,   Ємець Л.О.,   Павленко Р.М.,  Парубій А.В., Суліма Є.М., Домаранський О.О., Козієвська О.І.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Інформацію Першого заступника Голови Комітету, народного депутата України О.М.Сича взяти до відома.

2. Ініціювати проведення 11 грудня 2013 року  парламентських слухань на тему: Про забезпечення конституційних гарантій на рівний доступ та якість вищої освіти в Україні.

3. Доручити народному депутату України О.М.Сичу на основі цього рішення та на підставі статей 11 і 12 Закону України “Про статус народного депутата України”, статті 28 Закону України “Про Комітети Верховної Ради України”, статті 234 Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” у порядку законодавчої ініціативи внести відповідний проект постанови до Верховної Ради України.

Голосували:

за”  8   (Гриневич Л.М.,   Сич О.М.,  Сорока М.П.,  Дзоз В.О.,  Дорохов А.М., Ємець Л.О., Павленко Р.М., Парубій А.В.);

проти” – 0;

утримались” – 0;

“не голосував” – 1 (Зубчевський О.П.).

Рішення прийнято.

12. СЛУХАЛИ: інформацію Голови Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М. про проведення парламентських слухань на тему: “Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення”.

 

В   обговоренні   взяли  участь:   Сич О.М.,  Сорока М.П.,   Дзоз В.О.,  Дорохов А.М.,   Ємець Л.О.,   Павленко Р.М.,   Парубій А.В., Суліма Є.М.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Ініціювати проведення 23 жовтня 2013 року парламентських слухань на тему: Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення.

2. Доручити народному депутату України Гриневич Л.М. на основі цього рішення та на підставі статей 11 і 12 Закону України Про статус народного депутата України”, статті 28 Закону УкраїниПро комітети Верховної Ради України, статті 234 Регламенту Верховної Ради України у порядку законодавчої ініціативи внести відповідний проект постанови до Верховної Ради України.  

Голосували:

за”  8   (Гриневич Л.М.,   Сич О.М.,  Сорока М.П.,  Дзоз В.О.,  Дорохов А.М., Ємець Л.О., Павленко Р.М., Парубій А.В.);

проти” – 0;

утримались” – 0;

“не голосував” – 1 (Зубчевський О.П.).

Рішення прийнято.

 

 

13. СЛУХАЛИ: інформацію Голови Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М. про відхилення проекту Постанови про внесення змін до Постанови Верховної Ради України “Про комітети Верховної Ради України сьомого скликання” (щодо інноваційної політики) (р. № 2663).

 

В обговоренні взяли участь:  Сич О.М.,  Сорока М.П.,   Дзоз В.О.,  Дорохов А.М.,   Ємець Л.О.,   Павленко Р.М.,   Парубій А.В.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України проект Постанови Верховної Ради України   “Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України “Про комітети Верховної Ради України сьомого скликання” (реєстр. № 2663 від 29 березня 2013 року) відхилити, як такий, що  порушує комплексність інноваційного процесу, його впливу на усі сфери економічного та суспільного життя держави.

2. Доручити Голові Комітету Гриневич Л.М. виступити на засіданні Верховної Ради України з цього питання.

3. Надіслати рішення Комітету до Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України. 

Голосували:

за”  8   (Гриневич Л.М.,   Сич О.М.,  Сорока М.П.,  Дзоз В.О.,  Дорохов А.М., Ємець Л.О., Павленко Р.М., Парубій А.В.);

проти” – 0;

утримались” – 0;

“не голосував” – 1 (Зубчевський О.П.).

Рішення прийнято.

 

 

14. СЛУХАЛИ: інформацію Голови Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М. про проект Постанови про відповідальність Кабінету Міністрів України (р. № 2617).

 

В обговоренні взяли участь:  Сич О.М.,  Сорока М.П.,   Дзоз В.О.,  Дорохов А.М.,   Ємець Л.О.,   Павленко Р.М.,   Парубій А.В.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України розглянути проект Постанови про відповідальність Кабінету Міністрів України (реєстр. № 2617 від 22.03.2013 р.), внесеної народними депутатами України Яценюком А.П., Кличком В.В., Тягнибоком О.Я., Турчиновим О.В.  та іншими (всього 174 підписи) і прийняти її в цілому.

2. Надіслати рішення Комітету до Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

Голосували:

за”  5  (Гриневич Л.М.,  Сич О.М., Ємець Л.О., Павленко Р.М., Парубій А.В.);

проти” – 2 (Сорока М.П., Дзоз В.О.);

утримались” – 2 (Зубчевський О.П., Дорохов А.М.).

Рішення прийнято.

 

 

15. Різне:

про звернення Віце-президента НАН України Наумовця А.Г. щодо відзначення 100-річчя з дня заснування Карадазької біологічної станції – Карадазького природного заповідника Національної академії наук України.

 

· СЛУХАЛИ: інформацію Голови Комітету з питань науки і освіти Гриневич Л.М. про звернення Віце-президента НАН України Наумовця А.Г. щодо відзначення 100-річчя з дня заснування Карадазької біологічної станції – Карадазького природного заповідника Національної академії наук України.

 

В обговоренні взяли участь:  Сич О.М.,  Сорока М.П.,   Дзоз В.О.,  Дорохов А.М.,   Ємець Л.О.,   Павленко Р.М.,   Парубій А.В.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Підтримати звернення Віце-президента НАН України Наумовця А.Г. щодо відзначення 100-річчя з дня заснування Карадазької біологічної станції – Карадазького природного заповідника Національної академії наук України.

2. Просити народних депутатів України ознайомитись з підготовленим проектом Постанови “Про відзначення 100-річчя з дня заснування Карадазької біологічної станції – Карадазького природного заповідника Національної академії наук України” та внести її на розгляд Верховної Ради України.

Голосували:

за”  одноголосно;

проти” – 0;

утримались” – 0.

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

 

Голова Комітету                                                                     Л.ГРИНЕВИЧ

 

 

 

Секретар Комітету                                                 О.ЗУБЧЕВСЬКИЙ