Діяльність Комітету

Надрукувати Збільшити зону перегляду

Протоколи VIІI скликання 6 сесія

12 квітня 2017, 17:33

Протокол № 61 від 12.04.2017 р.

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ НАУКИ І ОСВІТИ

 

№ 61

12 квітня 2017


м. Київ,

вул. Садова, 3-а, кімн.1316, о 15.00


 

ГОЛОВУЄ: Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти Співаковський О.В.

 

ПРИСУТНІ: члени Комітету – Кириленко І.Г., Скрипник О.О., Кремінь Т.Д., Констанкевич І.М., Литвин В.М.; працівники секретаріату Комітету – керівник секретаріату Комітету Чижевський Б.Г., головні консультанти: Гарбуза С.А., Красняков Є.В., Луцька А.В., Нестеренко Л.С., консультант Малигіна І.В.

ВІДСУТНІ: Поплавський М.М.

 

ЗАПРОШЕНІ: Шемелинець Людмила МиколаївнаПерший заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Дьяченко Олена Юріївнадиректор Департаменту управління державною власністю Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Каспіржний Сергій Юрійовичзаступник директора Департаменту управління державною власністю Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Бондаренко Андрій Володимировичначальник відділу освіти Департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Міністерства фінансів України, Гадзало Ярослав Михайлович - Президент Національної академії аграрних наук України, Луговий Володимир Іларіонович – Перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України, Тихий Володимир Павлович – віце-президент Національної академії правових наук України, Бітаєв Валерій Анатолійович – віце-президент Національної академії мистецтв України, Новаковський Леонід Якович – радник Першого віце-президента Національної академії аграрних наук України, Міхньов Володимир Анатолійович – головний вчений секретар Національної академії медичних наук України, Шемшученко Юрій Сергійович – директор Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України, Романюк Сергій Михайлович – заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України, Мозгова Людмила Анатоліївна – аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України, Шулікін Дмитро Андрійович – журналіст газети “Освіта України”.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

1. Про проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо припинення права користування земельними ділянками підприємств, установ та організацій, що перебувають у віданні Національної академії наук України або національної галузевої академії наук (реєстр. № 4554 від 04.05.2016, Кабінет Міністрів України).

2. Про проект Закону України про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо упорядкування питання виготовлення документів про вищу освіту) (реєстр. № 4938 від 11.07.2016, н.д.В.Остапчук).

3. Про проект Закону України про внесення змін до статті 62 Закону України “Про вищу освіту” (щодо стимулювання академічної успішності та наукової діяльності студентів) (реєстр. № 5147 від 20.09.2016, н.д.Є.Мураєв).

4. Про проект Закону України про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо статусу керівника вищого навчального закладу) (реєстр. № 1151 від 02.12.2014, н.д.В.Петьовка).

5. Про проект Закону України про внесення змін до Закону України “Про дошкільну освіту” (щодо можливості задоволення потреб переселенців та комплектування груп дошкільного навчального закладу) (реєстр. № 1182 від 02.12.2014, н.д.С.Фаєрмарк).

6. Про проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи самоврядування у дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах і наближення її до європейських стандартів (реєстр. № 2410а від 17.07.2015, н.д.В.Сташук).

7. Про проект Закону України про внесення зміни до статті 28 Закону України “Про загальну середню освіту” щодо обов’язків педагогічних працівників системи загальної середньої освіти (реєстр. № 4539 від 28.04.2016, н.д.Л.Денісова, І.Єфремова, Т.Кремінь, І.Бриченко, В.Підберезняк, А.Дирів, І.Котвіцький, М.Княжицький, Є.Дейдей).

8. Про проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення, заохочення, притягнення до дисциплінарної відповідальності та звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів (реєстр. № 5530 від 12.12.2016, н.д.Ю.Бублик).

9. Про проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо форми вирішення територіальною громадою питань місцевого значення (реєстр. № 4240 від 16.03.2016, н.д.М.Курячий, І.Куліченко, К.Яриніч).

10. Різне:

- про затвердження внесення до порівняльної таблиці проекту Закону України “Про освіту” (реєстр. № 3491-д від 04.04.2016) додаткової пропозиції народного депутата України Унгуряна П.Я.;

- про визначення кандидатур для навчального візиту до США (Вашингтон (округ Колумбія), Шарлотсвіле і Лексингтон (Вірджинія) з 26 серпня – 03 вересня 2017 року;

- про внесення змін до плану роботи Комітету на період шостої сесії восьмого скликання.

 

Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти Співаковський О.В. запропонував у зв’язку з відсутністю авторів законопроектів реєстр. № 4938 н.д.В.Остапчука, реєстр. № 5147 н.д.Є.Мураєва, реєстр. № 1182 н.д.С.Фаєрмарка, реєстр.2410а н.д.В.Сташука, реєстр. № 4539 н.д.Л.Денісової, реєстр. № 5530 н.д.Ю.Бублика, реєстр. № 4240 н.д.М.Курячого, автора пропозицій до порівняльної таблиці проекту Закону України “Про освіту” н.д.П.Унгуряна перенести розгляд вищезазначених питань.

Члени Комітету з питань науки і освіти за пропозицію Першого заступника Голови Комітету Співаковського О.В. щодо перенесення розгляду законопроектів проголосували одноголосно.

 

1.  СЛУХАЛИ: інформацію заступника Голови Комітету з питань науки і освіти Кириленка І.Г. та директора Департаменту управління державною власністю Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Дьяченко О.Ю. про проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо припинення права користування земельними ділянками підприємств, установ та організацій, що перебувають у віданні Національної академії наук України або національної галузевої академії наук (р. № 4554).

 

В обговоренні взяли участь: Литвин В.М., Шемелинець Л.М., Каспіржний С.Ю., Гадзало Я.М., Тихий В.П., Луговий В.І., Бітаєв В.А., Міхньов В.А., Шемшученко Ю.С., Новаковський Л.Я., Констанкевич І.М., Кремінь Т.Д., Скрипник О.О., Співаковський О.В.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту третього частини першої статті 114 Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо припинення права користування земельними ділянками підприємств, установ та організацій, що перебувають у віданні Національної академії наук України або національної галузевої академії наук (реєстр. № 4554 від 04.05.2016), поданий Кабінетом Міністрів України, за наслідками розгляду у першому читанні повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

2. Направити це рішення до головного комітету, а саме Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

3. Співдоповідачем на пленарному засіданні Верховної Ради України з цього питання визначити Першого заступника Голови Комітету Співаковського О.В.

Рішення прийнято одноголосно.

 

2.  Різне:

- про визначення кандидатур для навчального візиту до США (Вашингтон (округ Колумбія), Шарлотсвіле і Лексингтон (Вірджинія) з 26 серпня – 03 вересня 2017 року;

- про внесення змін до плану роботи Комітету на період шостої сесії восьмого скликання.

 

СЛУХАЛИ: інформацію Першого заступника Голови Комітету з питань науки і освіти Співаковського О.В.  про визначення кандидатур для навчального візиту до США (Вашингтон (округ Колумбія), Шарлотсвіле і Лексингтон (Вірджинія) з 26 серпня – 03 вересня 2017 року.

 

В обговоренні взяли участь: Кириленко І.Г.

 

УХВАЛИЛИ:

1. Інформацію Першого заступника Голови Комітету Співаковського О.В. щодо розгляду листа Програми Агентства Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID) “Нове правосуддя” стосовно визначення кандидатур представників Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти для участі в навчальному візиті з 26.08.2017 р. по 03.09.2017 р. до США (Вашингтон (Округ Колумбія), Шарлотсвіле і Лексингтон (Вірджінія) взяти до відома.

2. Визначити основним представником від Комітету для участі в навчальному візиті до США: члена Комітету з питань науки і освіти Констанкевич І.М. та додатковим представником голову підкомітету з питань освіти Кременя Т.Д.

3. Надіслати інформацію про прийняте рішення Комітету з питань науки і освіти до програми USAID “Нове правосуддя”.

4. Контроль за виконанням Рішення Комітету з питань науки і освіти покласти на Першого заступника Голови Комітету Співаковського О.В.

Рішення прийнято одноголосно.

 

СЛУХАЛИ: інформацію Першого заступника Голови Комітету з питань науки і освіти Співаковського О.В. про внесення змін до плану роботи Комітету на період шостої сесії восьмого скликання.

 

В обговоренні взяли участь: Кириленко І.Г.

УХВАЛИЛИ:

1. Інформацію Першого заступника Голови Комітету з питань науки і освіти Співаковського О.В. щодо внесення змін до плану роботи Комітету на період шостої сесії восьмого скликання взяти до відома.

2. Внести наступні зміни до плану роботи Комітету:

2.1. В розділі ІІІ щодо проведення виїзних та спільних засідань Комітету вилучити п.2 та п.4., а саме:

п. 2 - виїзне засідання Комітету на тему: “Державна політика у сфері вищої освіти: сучасний стан та проблеми реалізації” (м.Черкаси);

п. 4 - спільне засідання Комітету з питань культури і духовності та Комітету з питань науки і освіти на тему: “Формування духовної безпеки українського народу: теорія, досвід, практика”;

2.2. В розділі ІІІ перенести розгляд п.3 щодо проведення виїзного спільного засідання Комітету з питань науки і освіти та Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин на тему: “Законодавче врегулювання діяльності аграрних навчальних закладів України(на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України) з квітня на травень місяць;

2.3. В розділі ІV перенести розгляд п.3 щодо контрольного питання на тему: “Про стан виконання Рекомендацій парламентських слухань на тему: “Правове забезпечення реформи освіти в Україні” (9 грудня 2015 року) з квітня на травень місяць.

3. Звернутись до Комітету з питань культури і духовності з проханням погодити проведення спільного засідання на тему: “Формування духовної безпеки українського народу: теорія, досвід, практика”.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на Першого заступника Голови Комітету з питань науки і освіти Співаковського О.В.

Рішення прийнято одноголосно.

 

Перший заступник

Голови Комітету                                                О. СПІВАКОВСЬКИЙ

 

Заступник

Голови Комітету                                                І. КИРИЛЕНКО