Діяльність Комітету

22 червня 2009, 17:25

Круглий стіл "Технологічні парки та інноваційні структури інших типів в Україні: стан та перспективи розвитку" 25 травня 2009 року

Сьогодні в Україні практично призупинена діяльність технопарків, умови діяльності установ галузевої науки гірші ніж у підприємств, а в умовах світової економічної кризи, коли інновації є шансом України для виходу на новий економічний рівень, питання про прийняття Концепції інноваційної системи набуває особливої актуальності.

 

 Це стало основою темою обговорення круглого столу «Технологічні парки та інноваційні структури інших типів в Україні: стан та перспективи розвитку»,організованого Комітетом з питань науки і освіти 25 травня цього року в Інституті електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України.

 

Захід відбувся в рамках підготовки до парламентських слухань «Стратегія інноваційного розвитку України 2010-2020 роки в умовах глобалізаційних викликів», які відбудуться 17 червня 2009 року.

 

В заході взяли участь народні депутати України, представники Національної академії наук України, міністерств і відомств, наукових інститутів, громадських організацій.

 

Голова Комітету Володимир Полохало у своєму виступі зазначив, що «на жаль сьогодні діяльність технопарків, які є практично єдиними інноваційними структурами в державі, практично призупинена. У 2005-2006 роках не було зареєстровано жодного інноваційного проекту, у 2008 році тільки шість, але і ті ще не почали виконуватись».

 

«Сьогодні для того щоб охопити весь комплекс проблем, який постав перед Україною, потрібно більше ніж 16 існуючих технопарків, половина з яких взагалі не розпочала в цьому році діяльність» - додав він.

 

Окрім того, він підкреслив, що «сьогодні господарські умови установ галузевої науки гірші ніж у підприємств, в той час як більшості з них має надаватись державна підтримка. Наукові установи сплачують податок на землю, 50% прибутку сплачують державі, а крім того, за власні кошти мають виплачувати пенсії науковим працівникам».

 

Полохало поінформував, що в більшості провідних країнах світу для підтримки науки та інноваційної діяльності використовується система податкових пільг. Зокрема, нещодавно у своєму виступі в Національній академії наук Президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама зазначив, що згідно з його бюджетним планом, податкові пільги науковим установам будуть постійними. «Завдяки цим пільгам кожний долар, витрачений нами на допомогу компаніям, повернеться в економіку в подвійному розмірі. Наші вкладення допоможуть компаніям розробити нові ідеї, технології, нові продукти, що здебільшого потребує великих витрат».