Діяльність Комітету

19 березня 2018, 15:15

Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський: «Ми повертаємо довіру і повагу, та захищаємо інтелектуальну власність в Україні»

 

На цьому під час засідання Погоджувальної Ради депутатських фракцій (депутатських груп), яке відбулось 19 березня 2018 року, наголосив Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський.

У своєму виступі на сьогоднішній погоджувальній раді, перед усім, Перший заступник Голови Комітету подякував Голові Верховної Ради України Андрію Парубію та всім колегам – народним депутатам України за те, що на попередньому тижні вони проголосували за прийняття за основу у першому читанні законопроектів № 5694, 6023 і 4571.

«Ми повертаємо довіру і повагу, та захищаємо інтелектуальну власність в Україні, і це – дуже важливо!», - наголосив Олександр Співаковський.

В той же час парламентарій зосередив увагу керівництва Парламенту на тому, що на виконання дорожньої карти щодо зобов'язань України в межах асоціації з ЄС, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти на минулому тижні у оперативному порядку розглянув законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» (реєстр. № 7539 від 01.02.2018, КМУ), який є логічним завершенням загального блоку законопроектів щодо питань інтелектуальної власності.

Також необхідно врахувати, що починаючи з минулої п’ятниці на майданчику Комітету в пришвидшеному режимі щоденно працює робоча група по доопрацюванню до другого читання законопроекту реєстр. № 7466 «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав».

Тому вважається цілком логічною необхідність розгляду на завтрашньому пленарному засіданні законопроекту реєстр. № 7539, що, у випадку прийняття його за основу, дозволить доопрацювати до другого читання у одному пакеті з проектом закону реєстр. № 7466 та винести обидва ці закони на розгляд Парламенту вже 03 квітня цього року.

«Ця позиція підтримується і Міністерством економічного розвитку і торгівлі, і Урядом України та надасть можливість виключити нашу державу з переліку «Priority Watch List» в рамках «Спеціальної доповіді 301» («Special 301» List). У іншому випадку виникне розрив комунікацій між законопроектами №№ 7466 і 7539, та може спричинити досить песимістичні наслідки», - підвів підсумок Олександр Співаковський.