28 жовтня 2019, 09:00

Інформація про засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій 28 жовтня 2019 року

Інформація про засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій 28 жовтня 2019 року

 

28 жовтня 2019 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій. Головував Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Бабак С.В. На засіданні були присутні народні депутати України – члени Комітету: Лукашев О.А., Колебошин С.В., Воронов В.А., Грищук Р.П., Кириленко І.Г., Коваль О.В., Колюх В.В., Лис О.Г., Павленко Р.М., Гришина Ю.М.

 

Під час засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій було розглянуто такі питання:

 

1. Про проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти»  (реєстр. № 2299 від 22.10.2019)

 

Метою законопроекту є врегулювання таких сфер, як ліцензування освітньої діяльності, вступ для навчання для здобуття вищої освіти, реалізація міждисциплінарних  освітніх програм, а також окремих питань, що стосуються забезпечення якості вищої освіти, студентоцентрованого навчання, форм здобуття освіти, вимог до керівника закладу, Національної рамки кваліфікацій тощо.

Прийняття проекту Закону створить умови зміцнення європейських засад функціонування системи вищої освіти, що сприятиме її зближенню з іншими країнами Болонського процесу, - прозорості, доброчесності, автономії, відповідальності за результат, визначить та посилить засади студентоорієнтованого навчання в закладах вищої освіти, можливості впливу студентів на якість освітніх послуг та управління закладами вищої освіти, створить передумови для більш рівного доступу до освіти та якісного вимірювання здобутків завдяки розширенню сфери використання зовнішнього незалежного оцінювання, вдосконалить основні інструменти впливу держави на діяльність закладів освіти – ліцензування і акредитацію.

Заслухавши інформацію народного депутата України, Голову підкомітету з питань вищої освіти Комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлії Гришиної, народні депутати України – члени Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій одностайно вирішили звернутися до Голови Верховної Ради України з пропозицією щодо включення даного законопроекту до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

 

2. Різне.

Заслухавши та оговоривши інформацію народного депутата України, члена Комітету з питань освіти, науки та інновацій Романа Грищука про
трагічний випадок, який трапився 23 жовтня поточного року в навчальному закладі м. Києва (спеціалізованій школі № 173 (пр. Відрадний, 20)) – з вікна четвертого поверху школи випала учениця сьомого класу Шкуратенко Ангеліна, члени Комітету прийняли рішення направити запит до Міністерства внутрішніх справ України і Міністерства освіти і науки України про надання інформації щодо трагічних випадків загибелі учнів загальноосвітніх навчальних закладів України, особливо звернувши увагу на ситуацію, яка сталася у спеціалізованій школі № 173 м. Києва. Після отримання інформації провести засідання підкомітету з питань загальної середньої, інклюзивної освіти та освіти на тимчасово окупованих територіях Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій щодо вищезазначеної проблеми.