02 жовтня 2017, 16:55

Під час свого виступу на Погоджувальній Раді 2 жовтня 2017 року, Перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський від імені Комітету черговий раз поділився з усіма колегами приємною новиною, про те що з 28 вересня 2017 року набрав чинності новий Закон України «Про освіту» реєстр. № 2145-19 від 05.09.2017.

ОЛЕКСАНДР СПІВАКОВСЬКИЙ: Закон України «Про освіту» реєстр. №3491-д від 04.04.2016р. опублікований, він вступив у силу і на цьому ейфорія повинна закінчитись, так як розпочинається найбільш складний етап – імплементації цього закону. Для імплементації вже згаданого Закону ми повинні пам’ятати про три важливі складові: організаційну, юридичну і фінансову. Якщо ми, як  Верховна Рада, не підставимо плече профільному Міністерству освіти і науки України та Кабінету Міністрів України щодо імплементації цього Закону, тоді його доля буде така ж сама, як і Закону України «Про вищу освіту», тобто виконуватися він буде наполовину».

Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський звернув увагу на важливості прийняття законопроекту реєстр. № 6506 від 25.05.2017, поданого народними депутатами О.Марченко, І.Луценко, О.Співаковський та ін. У разі, якщо поданий проект закону не буде розглянутий і прийнятий - це означає, що технікуми і  коледжі, тобто фахова передвища освіта буде передана на місцевий бюджет. Це буде повне розбалансування. Олександр Володимирович наголосив на тому, що сильна територія може залишити слабкі технікуми, коледжі, а слабка територія фінансово може знищити потужні технікуми і коледжі, які обслуговують, наприклад, всю Україну.

Перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти наполягав на підтримці пропозиції Комітету щодо включення законопроекту реєстр. № 6506 до розкладу пленарних засідань цього тижня на ранковому засіданні у четвер 05 жовтня 2017 року.

Олександр Співаковський: «В іншому випадку, вже починаючи з 01 січня 2018 року технікуми, коледжі будуть передані на місцеві бюджети і в результаті ми будемо мати великі проблеми. Молодь буде голосувати дуже просто – «своїми ногами» тобто вона буде виїжджати за кордон і те, що ми зараз вже відчуваємо серйозні міграційні проблеми буде тільки збільшуватися.

У зв’язку з вищезазначеним вважаю вкрай важливим поставити на голосування та прийняти Законопроект № 6506».