Надрукувати Зменшити зону перегляду

Рішення VI скликання 9 сесія

04 листопада 2011, 14:39

Засідання Комітету 02 листопада 2011 року

                   

 

                      КОМІТЕТ З ПИТАНЬ НАУКИ І ОСВІТИ

 

 

 

 

 До протоколу № 51

                                                                                            від 02 листопада 2011 року

 

 

Про проект Закону про присвоєння юридичним особам та обєктам права власності імен фізичних осіб (друге читання)

(реєстр. № 2447 від 05.05.2008р., Кабінет Міністрів України)

__________________________________________________________________

 

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти, розглянувши пропозиції суб’єктів права законодавчої ініціативи до проекту Закону про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб (реєстр. № 2447 від 05.05.2008р.), поданий Кабінетом Міністрів України, в и р і ш и в:

 

1. Підтримати проект Закону про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб (реєстр. № 2447 від 05.05.2008р.), що підготовлений до другого читання, внести його на розгляд Верховної Ради України і рекомендувати прийняти у цілому як закон.

 

2. Доповідачем від Комітету із зазначеного питання на пленарному засіданні Верховної Ради України визначити заступника Голови Комітету з питань науки і освіти С.Давимуку.

 

 

Перший заступник

Голови Комітету                                                            М.Г.Луцький     


 

 

Про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо збільшення кількості бюджетних місць

у державних вищих навчальних закладах)

(реєстр. № 9007 від 18.07.2011р., н.д.А.Павловський, О.Сочка)

______________________________________________________________

 

Розглянувши проект Закону про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо збільшення кількості бюджетних місць у державних вищих навчальних закладах) (реєстр. № 9007 від 18.07.2011р.), внесений народними депутатами України А.Павловським та О.Сочкою, беручи до уваги висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України № 16/3-926/9007 від 19.09.2011 року, Комітет відзначає, що законопроектом передбачається збільшити кількість місць для студентів, прийнятих на перший курс навчання за державним замовленням у державних і комунальних вищих навчальних закладах з 51 відсотка до 75 відсотків.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з урахуванням висловлених зауважень та відповідного висновку Кабінету Міністрів України.

Враховуючи викладене, Комітет в и р і ш и в:

 

1. Рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 2 частини першої статті 114 Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” проект Закону про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” (щодо збільшення кількості бюджетних місць у державних вищих навчальних закладах) (реєстр. № 9007 від 18.07.2011р.), внесений народними депутатами України А.Павловським та О.Сочкою, відхилити.

 

2. Доручити виступити від Комітету при розгляді цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради України народному депутату України, голові підкомітету з питань фахової освіти В.Курилу.

 

Перший заступник

Голови Комітету                                                           М.Г.Луцький     


 

 

Про проект Закону про заборону ліквідації навчальних закладів з навчанням

російською та іншими мовами національних меншин України

(реєстр. № 8222 від 14.03.2011р., н.д.В.Колесніченко, І.Попеску)

____________________________________________________________________

 

Розглянувши та обговоривши проект Закону про заборону ліквідації навчальних закладів з навчанням російською та іншими мовами національних меншин України (реєстр. № 8222 від 14.03.2011р.), поданий народними депутатами України В.Колесніченком та І.Попеску, Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти підтримуючи в цілому ініціативу суб’єктів права законодавчої ініціативи щодо використання в навчальному процесі як державної мови, так і мов національних меншин, але зважаючи на те, що реалізація положень законопроекту впливатиме на видаткову частину державного і місцевих бюджетів, що суб’єктом законодавчої ініціативи в порушення вимог статті 27 Бюджетного кодексу Українри не подано фінансово-економічного обґрунтування і відповідних розрахунків та пропозицій змін до законодавчих актів України щодо скорочення витрат бюджету чи визначення джерел додаткових надходжень для досягнення збалансування бюджету, що законопроект Міністерством фінансів України і Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України не підтримується, взявши до уваги висновки Головного науково-експертного управління в и р і ш и в:

1. Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про заборону ліквідації навчальних закладів з навчанням російською та іншими мовами національних меншин України (реєстр. № 8222 від 14.03.2011р.), поданий народними депутатами України В.Колесніченком та І.Попеску, відхилити.

2. Співдоповідачем від Комітету із зазначеного питання на пленарному засіданні Верховної Ради України визначити голову підкомітету з питань базової освіти Л.Оробець.

 

Перший заступник

Голови Комітету                                                           М.Г.Луцький     

 


 

 

 

Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уніфікації існуючих і встановлення додаткових соціальних гарантій для працівників культури, освіти та охорони здоров’я

(реєстр. № 8651 від 09.06.2011р., н.д.Д.Ветвицький)

______________________________________________________________

 

Розглянувши та обговоривши проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уніфікації існуючих і встановлення додаткових соціальних гарантій для працівників культури, освіти та охорони здоров’я (реєстр. № 8651 від 09.06.2011р.), поданий народним депутатом України Д.Ветвицьким, Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти в и р і ш и в:

 

1. Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уніфікації існуючих і встановлення додаткових соціальних гарантій для працівників культури, освіти та охорони здоров’я (реєстр. № 8651 від 09.06.2011р.), поданий народним депутатом України Д.Ветвицьким, за підсумками розгляду у першому читанні прийняти за основу.

2. Рішення надіслати до Комітету Верховної Ради України питань соціальної політики та праці.

 

 

Перший заступник

Голови Комітету                                                           М.Г.Луцький     


 

 

Про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про освіту”

 (щодо державних гарантій педагогічним та

науково-педагогічним працівникам)

 (реєстр. № 9008 від 18.07.2011р., н.д.А.Павловський)

______________________________________________________________

 

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти в и р і ш и в:

 

1. Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Закону України “Про освіту” (щодо державних гарантій педагогічним та науково-педагогічним працівникам) (реєстр. № 9008 від 18.07.2011р.), внесений народним депутатом України А.Павловським, повернути субєкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

 

2. Доручити виступити від Комітету при розгляді цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради України народному депутату України, Першому заступнику Голови Комітету з питань науки і освіти М.Г.Луцькому.

 

 

 

Перший заступник

Голови Комітету                                                          М.Г.Луцький

 


 

 

 

Про проект Закону про внесення змін до Закону України “Про освіту”

(щодо збільшення розміру пенсійного забезпечення педагогічних працівників) (реєстр. № 9009 від 18.07.2011р., н.д.А.Павловський, О.Сочка )

_______________________________________________________________

 

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти в и р і ш и в:

 

1. Рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до Закону України “Про освіту” (щодо збільшення розміру пенсійного забезпечення педагогічних працівників) (реєстр. № 9009 від 18.07.2011р.) внесений народними депутатами України А.Павловським та О.Сочкою, повернути субєктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

 

2. Доручити виступити від Комітету при розгляді цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради України народному депутату України, Першому заступнику Голови Комітету з питань науки і освіти М.Г.Луцькому.

 

 

Перший заступник

Голови Комітету                                                          М.Г.Луцький


 

 

 

Про дотримання законності процедури закриття

загальноосвітніх навчальних закладів

________________________________________________________

 

Розглянувши та обговоривши звернення заступника Голови Верховної Ради України Томенка М.В. та інформацію Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо дотримання законності процедури закриття загальноосвітніх навчальних закладів Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти в и р і  ш и в:

 

У звязку з тим, що на розгляд Верховної Ради України внесений проект Постанови (реєстр. № 9179 від 19.09.2011р.) про проведення 14 березня 2012 року парламентських слухань “Освіта в сільській місцевості: кризові тенденції та шляхи їх подолання”, і в цьому контексті буде обговорюватися питання дотримання законності процедури закриття загальноосвітніх навчальних закладів інформацію Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України про дотримання законності процедури закриття загальноосвітніх навчальних закладів взяти до відома і використати для підготовки парламентських слухань.

 

 

 

Перший заступник

Голови Комітету                                                           М.Г.Луцький     


 

 

Про запит народного депутата України Кармазіна Ю.А.

стосовно недопущення порушень соціальних прав та конституційних

гарантій молоді, зокрема, студентів, передбачених

проектом Закону України “Про Державний бюджет України на 2012 рік” щодо розмірів мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії

для учнів професійно-технічних навчальних закладів

і студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації,

учнів і студентів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в розмірах не менших, ніж прожитковий мінімум

громадян та вжиття у зв’язку з цим відповідних заходів

______________________________________________________________

 

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти заслухав інформацію Першого заступника Голови Комітету Луцького М.Г. про  запит народного депутата України Кармазіна Ю.А. стосовно недопущення порушень соціальних прав та конституційних гарантій молоді, зокрема, студентів, передбачених проектом Закону України “Про Державний бюджет України на 2012 рік” щодо розмірів мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії для учнів професійно-технічних навчальних закладів і студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, учнів і студентів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в розмірах не менших, ніж прожитковий мінімум громадян та вжиття у зв’язку з цим відповідних заходів.

Комітет відзначає, що вищезазначена категорія учнів і студентів отримує стипендію, розмір якої встановлений статтею 24 Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік”, складає 1160 гривень з обов`язковою індексацією відповідно до чинного законодавства України і перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб, передбачений статтею 12 проекту Закону України “Про Державний бюджет України на 2012 рік” (з 1 січня – 1073 гривні; з 1 квітня - 1094 гривні, з 1 липня – 1102 гривні, з 1 жовтня - 1118 гривень, з 1 грудня - 1134 гривні).

Також статтею 56 проекту Закону України “Про вищу освіту” (нова редакція), який знаходиться на опрацюванні в Кабінеті Міністрів України, передбачено, що розмір мінімальної академічної, соціальної стипендії не може бути менше розміру прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць.

Враховуючи вищезазначене, Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти  в и р і ш и в:

 

1. Інформацію Першого Заступника Голови Комітету Луцького М.Г. взяти до відома.

2. Рекомендувати Верховній Раді України під час розгляду нової редакції Закону України “Про вищу освіту” врахувати пропозицію народного депутата України Кармазіна Ю.А. щодо розміру мінімальної академічної, соціальної стипендії, який повинен бути не менше розміру прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць.

3. Рекомендувати Кабінету Міністрів України внести відповідні зміни до підпункту 2 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2008 р. № 165 “Деякі питання стипендіального забезпечення” з метою визначення розмірів соціальної стипендії.

4. Направити це Рішення Кабінету Міністрів України, Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерству фінансів України.

5. Контроль за виконанням Рішення покласти на народного депутата України, голову підкомітету з питань фахової освіти Курила В.С.      

6. Про це Рішення проінформувати Голову Верховної Ради України В.М.Литвина, народного депутата України Ю.А.Кармазіна.         

 

 

Перший заступник

Голови Комітету                                                           М.Г.Луцький     


 

 

Про переведення Шевченка М.М. з посади головного консультанта

на вакантну посаду заступника завідувача секретаріату

Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти

______________________________________________________________

 

 Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти в и р і  ш и в:

 

1. Порушити клопотання перед Головою Верховної Ради України про переведення Шевченка Миколи Миколайовича з посади головного консультанта на вакантну посаду заступника завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Встановити Шевченку М.М. посадовий оклад, надбавки, доплати відповідно до штатного розпису.

 

2. Контроль за виконанням рішення Комітету покласти на Першого заступника Голови Комітету з питань науки і освіти Луцького М.Г.

 

 

Перший заступник

Голови Комітету                                                           М.Г.Луцький